[Çözüldü] mozillada izlediğim videoları tekrar nasıl izlerim?

Başlatan tab, 31 Ekim 2009 - 14:54:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tab

arkadaslar forumda okumustum izlediğimiz videolar firefozun bir klasorune iniyormus ve bizde o klasorden izlediğimiz videoları alabiliyormusuz sorun buradan sonra baslıyor ben izlediğim videoların nereden alabilirim yani hangi dizin altında nereden?

Yusuff

/home/kullanıcı adın/.mozilla/firefox/tzoygon8.default/cache

İşte burdan.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

tab

malasef işe yaramadı yani olmadıfirefox klasorune kadar buldum ama sonrası yok..

Yusuff

Nasıl yani? Firefox klasörünün içi boş mu?

tab

ahada buldum ama soyle:

/home/tab/.mozilla/firefox/lufsuraq.default/Cache

ama içindeki videoları seyredemiyorum :(

bytan

Alternatif olarak /tmp klasörünün altından da inen videolara ulaşabilirsin. Ne ile seyretmek istiyorsun ve ne tür bir hata alıyorsun?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

tab

/home/tab/.mozilla/firefox/lufsuraq.default/Cache

buradan bulabildim sadece onun yanı sıra sadece film oynatıcı hata veriyor diğerleri belli bir uyarı hata vermiyor.
film oynatıcının hata cıktısı:
GStreamer genel kütüphane destekleme hatası ile karşılaştı.

bundan hariç dosyanın adı var uzantısı yok avi,mp4 vs.. cevirici programla denedim olmadı..

Yusuff

O videoların tam inmemiş halini bile çok rahatlıkla seyredebiliyorum.

tab

her seyi denedim ama videoları hala seyredebilmiş değilim :(

Yusuff

O seyretmeye çalıştıklarının video olduğuna emin misin?

tab

cıktı hatasını verdim ondan ziyade sekillerini bakarak emin oldum çunku izliyebildiğim ve izliyemediğim videolar aynı sekilde sadece indirdiğim videoların uzantısı yok..

ironic

Ben ufak bir deneme yaptım. Firefox açık olduğu zaman Cache klasöründen seyredebiliyorum. Fakat kapattığım an video silindi. Diğer içeriğin geçmişi mevcut. Firefox geçmiş ayarları, kapatıldığında silmeye ayarlı değil.

ironic

Bu tür işlerle uğraşmayı ben sevmiyorum. Bu nedenle ben olsam video indirme eklentileri ile gider videoyu indirirdim.  :)

Yusuff

Bu da doğru bir yerde tabi. Youtube linklerini youtube dl ile indiriyorum.

zeitgeist

@tolga ali,

Daha önce de pek çok kez söylendiği üzere kendi açtığın konunun başlığını istediğin gibi düzenleyebilirsin. Başlığı daha önce ben düzenlemiştim, değiştirmek istemenin nedeni nedir?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

tab

baslık benim kontrolum dısında değiştiği için sasırdım bir an konuyu bulamadım da :)

zeitgeist

.) Profil bilgilerinde yer alan "gönderdiği son mesajları göster" ile attığın en son mesajlardan geriye doğru açtığın konuları daha rahat görebilirsin.

Not: İmzandaki kayan yazıyı sabitlemen iyi olmuş.

zeitgeist

ozan

açtığın videolar /tmp klasörüne FlashgbLhZ9 gibi bir isimle kayıt oluyorlar ve firefox u kapattığın anda da siliniyorlar. firefox açıkken tmp klasörüne gidip flash** diye giden dosyayı istediğin klasöre kopyalarsan o ana kadar inmiş olan kısmını izleyebilmen lazım. eğer totem de sorun varsa vlc veya smplayer yükleyip deneyebilirsin.

tab

/tmp klasorunu altında izlediğim videolar yok..

bytan

İzlediğin videoya ait sayfa kapandığında ve/veya geçerli firefox oturumu sonlandırıldığında videolarda siliniyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

tab

hmm peki deneyip size birsey soyliyeyim pek umidim yok ama..