ubuntu 9.10 donuyor

Başlatan neocihan, 31 Ekim 2009 - 13:21:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neocihan

ubuntu 9.04 kullanıyordum eee haliyele 9.10 gecis yapacaktık yaptıkda.temiz yükleme yaptım cd dende dvd dende ama yinede bilgisayar donuyor.bir süre kullanıyorum sonra direk donuyor cvp vemiyor.sorun donanımsal oldugunu düsünüyorum.ancak 9.04 de boyle bir sorunum yoktu 9.10 neden oldu anlayamadım.9.04 geri mi donecem yoksa cıldırdım dunden beri 5 vey 7 kez oldu.download yaparkende donuyor.bir zahmet yardım edin.

zeitgeist

Türkçe kullanımına biraz daha özen göstermen gerekiyor, sorunu anlayabilmek için bir kaç defa okumak gerekiyor. Ayrıca şu sohbet programlarında yapılan tarzda mesajlar yazmamaya gayret edelim.

Ekran kartı sürücülerini yüklemiş miydin?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

neocihan

acele ile yazdıgım için olabilir.sorun kurduktan sonra 5 10 dakıka kullanıyorum download yaparken veya internette gezinirken  donuyor.ekran kartı yüklenmemis haliylede donma yapıyor.9.04 bole bir sorunum yoktu.ekran kartı driver kurdum sorun aynı.bende 9.04 suanda sürüm güncellemesinden 9.10 yükselteceğim.bakalım o zaman bir sorun olacakmı? acaba sorun nedir.donanım cakısmasından olabilirmi?

zeitgeist

Sanmıyorum. Yükseltmeyi ve güncelleştirmeri yaptıktan sonra bir kez daha duruma bakarsın. Sadece internette gezinirken mi oluyor? Tarayıcı olarak Firefox mu kullanıyorsun?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

agritux

Önceden ext3 mü kullanıyordun? ext4'e yeni mi geçiş yaptın?

ironic

Ekran kartın ati mi nvidia mı? Ayrıca compiz kapalı olduğunda da sorun aynı mı?

neocihan

evet firefox kullanıyorum. ekran kartım ati driverı yuklemeden oncede donma yapıyordu.yükledikten sonrada bi cozum bulamadım.bana önereceğiniz bir program varmı.sunun icin program istiyorum sistem hangi hatadan dolayı donuyor.iste su program yanıt vermedi.donanım cakısması gibi detay veren bir program? bu arada ext 3 kullanıyordum 9.10 da ise otomatik olarak ext4 kullanıyor.ext4 dan dolayı olabilirmi?