Amsn'de görüntülü konuşma yapamıyorum.

Başlatan Wacom Intuos, 31 Ekim 2009 - 00:04:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wacom Intuos

Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım Lenovo marka SL500C model dizüstü bilgisayarında Ubuntu 9.04 kullanmaya başladı ve genel olarak memnun. Ancak internet kamerasının çalışmadığını söyledi. AMsn yazılımını çalıştırdıktan sonra görüntülü konuşma yapmak istediğinde program isteği bekletip iptal ediyormuş. Sizce bu problemi nasıl çözebilir? İhtiyacı acil olduğu için hemen cevap verirseniz sevinirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Başlık açarken "Acil, çok acil!!!!!" gibi ibareler koymanıza gerek yoktur. Başlıklar sırayla kontrol edilmektedir.
Ubuntu-Mac OS X-Windows 7

heartsmagic

Ne yazık ki ihtiyaç ne kadar acil olursa olsun başlıklarda acil yazısını görmek hoş olmuyor.
Kaldı ki kamera hakkında bir şey bilmeden yardımcı da olamayız. En azından bir

lsusb görsek. Ayrıca forumda bu çıktıya göre kamera araması yapabilirsin. Yine kaldı ki görüntülü konuşma için Amsn'nin hangi sürümünü kurmuş?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Wacom Intuos

Çok özür dilerim problemi yanlış anlamışım.  :( Problem programın görüşmeyi başlatamamasıymış. Karşılıklı görüntülü konuşma ekranları devreye girmiyormuş. Bununla beraber isteği bekletip iptal ediyormuş. İnternet kamerası çalışıyormuş.

Yazılımı yeniden kaldırıp kurmasını önerdim. Sizce bu problemi çözer mi? Veya ne yapmalı? Yanlış şekilde yardım istediğim için üzgünüm. Konu başlığını ''Yazılım Sorunları'' bölümüne taşıyabilir miyiz acaba? Size zahmet olacak maalesef.
Ubuntu-Mac OS X-Windows 7

heartsmagic

Bu aşamadan sonra kamera ile görüntülü konuşma yapan veya bu yönde tecrübesi olan arkadaşlar devreye girecektir. Ne yazık ki ben yardımcı olamıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Alıntı yapılan: Turbolinux - 31 Ekim 2009 - 00:43:20
Çok özür dilerim problemi yanlış anlamışım.  :( Problem programın görüşmeyi başlatamamasıymış. Karşılıklı görüntülü konuşma ekranları devreye girmiyormuş. Bununla beraber isteği bekletip iptal ediyormuş. İnternet kamerası çalışıyormuş.

Yazılımı yeniden kaldırıp kurmasını önerdim. Sizce bu problemi çözer mi? Veya ne yapmalı? Yanlış şekilde yardım istediğim için üzgünüm. Konu başlığını ''Yazılım Sorunları'' bölümüne taşıyabilir miyiz acaba? Size zahmet olacak maalesef.

Amsn ayarlarında ses ve görüntü ayarları bölümü var. Ses , kamera ve farsight bileşeninin durumunu sınıyor. Bu aşamaların hepsini geçmiş mi?

agritux

Bu arada belki konuyla pek bi alakasız olacak ama,
depodaki 0.98.1~debian-0ubuntu1 sürümü çevirim dışı konuşma yapabildiğimiz sorunsuz sürüm mü?
Svn mi kurmalıyız?

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: ironic - 31 Ekim 2009 - 01:26:36
Alıntı yapılan: Turbolinux - 31 Ekim 2009 - 00:43:20

Amsn ayarlarında ses ve görüntü ayarları bölümü var. Ses , kamera ve farsight bileşeninin durumunu sınıyor. Bu aşamaların hepsini geçmiş mi?

Hesap - seçenekler - diğerleri - Ses ve görüntü ayarları
6 adım sonrası donanımsal gereksinimler tamamlanırsa,
görüntülü görüşme kabul etme ve gönderme imkanı olacaktır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ekim 2009 - 01:38:33

Alıntı yapılan: sessizce - 31 Ekim 2009 - 01:31:05
Bu arada belki konuyla pek bi alakasız olacak ama,
depodaki 0.98.1~debian-0ubuntu1 sürümü çevirim dışı konuşma yapabildiğimiz sorunsuz sürüm mü?
Svn mi kurmalıyız?
hmmmm.
Kullanıcı durumu:
Çevrim dışı görün
Bu ise eğer kastettiğiniz,
şu anda yapılabiliniyor.
+depodaki.

ironic

@sessizce, resmi depodakini kullanmanı öneririm. Paketlenme tarihi, hakkında kısmında yazıyordu galiba. Svn deposundakini yükleyince bende Pidgin i bozdu. Sesli görüşme yaparken acayip bir çızırtı veriyor. Bayağı bir uğraştım fakat düzelmedi.  Allahtan Empathy var.  :)

agritux

Teşekkürler @ironic. Emphaty ile aram iyi değil benim. Milletin yazdığı mesajları farketmiyorum :) sonra kötü oluyor :D