Kantact programı ile mail alıp verme ayarları (İmap veya Pop3 için)

Başlatan cengizun, 30 Ekim 2009 - 20:37:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cengizun

Merhaba arkadaşlar.

Site içinde yaptığım aramalarda Kontact programı ayararı ile ilgili bir başlık bulamadım.

Bilen var mı? pop3 veya imap nasıl alıp vercez...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

cengizun

gmail de bir bilgiye ulaşamadım bir ayar yaptım diğer e-posta işlemcileri başlığı altındakileri. olmadı.

EVO nedir nasıl ayarlanır...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

cengizun

Anladım evolution bi ara kurmuştum...

Sağ ol deneyim bakiim...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

bytan

Ayarlar standart. Değişen şeylerse, pencerelerin menüleri ve yapıları.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ironic

@Cengizun, Kontact programında gördüğünüz e-posta istemcisi Kmail. Ben kullanıyorum. Eğer kullanmaya devam edecekseniz ufak bir anlatım hazırlayabilirim.

cengizun

Arkadaşlar makine ne giriş ne peki...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ekim 2009 - 22:11:22

@ironic memnunmusun peki. Tarihe göre kategoriye ayırıyor mu?

Kullanmaya devam etmek istiyorum ama zahmet olmasın. Bi de kapanmaya başladı kendi kendine ileti göndermek istediğimde. Bir de cüzdan oluşturmak için şifre girdim matah bişeymiş gibi her girişte bilgi giriyorum sanki mit de çalışıyorum. Bu kadar güvenlik fazla geldi...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

ironic

Çoğunlukla ubuntu ve thunderbird kullandığım için Kmail i fazla kullanmıyorum. (Sistemimdeki KDE kullanan dağıtımlarda yüklü) Kullandığım süre içerisinde  e-posta  gönderirken ya da diğer durumlarda bir sorun yaşamadım.

Evet tarihe göre sıralama yapıyor. Zaten listede mailler tarih blokları altında yer alıyor. Bugün eğer 10 e-posta aldıysam hepsini bugüne ait blok altında sıralıyor.  

Kwallet bir nevi kayıtlı şifrelerin yetkisiz kullanımını önlemek için bir araç. Aynı yapı Gnome üzerinde Evolution içinde mevcut. Ben kwallet ile birlikte kullanıyorum . Kwallet  devredışı bırakılıyor sanırım.

cengizun

Bilgilendirme için teşekkür ederim @ironic...

Estafurullah @Bayborakaan...

Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr