Ubuntu One

Başlatan 1DOST, 29 Ekim 2009 - 22:40:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1DOST

Selam arkadaşlar ubuntu 9.10 da nedense makinemi ubuntu one a bağlayamadım. Sitesinden hesap alıp aktifleştirdim, ubuntu one ı bilgisayarda çalıştırdım fakat server la eşleşmesi için hesap adı ve şifremi nereye yazacağımı bulamadım nedense. Yapabilenler tam olarak nasıl yaptı yardımcı olabilirler mi?

ironic

Ubuntu one ı menülerden bul. Açılışta tarayıcı üzerinden sayfa açıp  internete bağlanıyor. O sayfaya giriş yapman yeterli.

1DOST

Yapıyorum dediğini ama sayfa açmıyor. Yani ubuntu one ı internet menüsünden bulup çalıştırdığımda sayfa falan açmıyor :S

ironic

Şu an sorunlar mevcut. Örneğin az önce açmaya çalıştığımda Ubuntu One istemcimin yeni bir sürüm olduğunu ve sunucu tarafından desteklenmediği ile ilgili bir hata veriyor.

coni

9.04 te kullanmamız mümkün mü ubuntu one i

gio

Alıntı yapılan: coni - 29 Ekim 2009 - 23:19:19

Evet kullanılabiliyor. 9.04 öncesi sürümler kullanamıyor sadece.

heartsmagic

Ubuntu One için bu sorun hakkında şurada bir şeyler söylemiştim:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=10931.msg134988#msg134988

Fakat Ubuntu One bende hâlâ çalışmıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

coni

Alıntı yapılan: gio - 29 Ekim 2009 - 23:20:51

Nasıl kullanabiliriz ozaman ne kurmamız gerekli bunun için

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gio

Alıntı yapılan: coni - 29 Ekim 2009 - 23:41:40
Alıntı yapılan: gio - 29 Ekim 2009 - 23:20:51

Nasıl kullana biliriz ozaman ne kurmamız gerekli bunun için

https://one.ubuntu.com adresinden öncelik eğer Launchpad hesabınız yoksa öncelikle ona kayıt ettiriyor.
Sonra "https://one.ubuntu.com/support/installation/" da adım adım yapılacaklar mevcut.

kozanibo

canosayan

ubuntu one ile probleminiz ne şekilde?
add this computer sayfanız açılmıyor mu?

şöyle bir yol izliyoruz. uygulamalar > donatılar >paralolar ve şifreleme anahtarlıklarına gidiyoruz.

parlolar login kısmındaki ubuntuone token for ile başlayan kaydı siliyoruz.

sonrasında uçbirimden şu kodu veriyoruz u1sync --authorize

bilgisayarımı ekleyebildim. fakat hala dosyaları güncellemiyor.

düzenleme:

biraz ubuntu one içerisine düştüm.
ubuntu one'da elle upload yada download yapmak istedim. bunun için şu komutu kullandım. u1sync --action=upload

fakat bu komut ile dönen hata hangi dosyaları yükleyeceğini bilmediği şeklinde. yani yereldeki ubuntu one klasörünü alıp yüklemesi gerektiğini bilmiyor benimki. (eğer denerseniz sizde de öylemi anlarız. eğer aynı sorun var ise Directory not initialized; use --init [DIRECTORY] to initialize it. hatası dönecek)

bu durum sonrasında bu klasörü tanımlatmak istedim. bunun için kendi yolumdan gideyim dedim ve kullanıcı klasörüne one adında bir klasör açıp u1sync --init '/home/canosayan/one' komutu ile bu klasörü tanımlattım.
Initializing directory...
Directory already initialized.
bu mesajı alarak klasörün ayarlandığını anladım.

tekrar yükleme komutunu kullanınca tekrar bu klasörün bilinmediğini gördüm. ubuntu one ne yazık ki yüklemek istediğimiz dosyayı aklında tutamıyor gibi.

biraz daha araştırma ile bu kodun farklı bir kullanışını keşfettim (man dosyasından anlayamamıştım)

u1sync --action upload '/home/canosayan/Ubuntu One'
bu şekilde kullanınca ubuntu one klasörünü internete yükledi. tam sizin canosayan kısmını değiştirmeniz gerekiyor.
Chmod bizim işimiz.

EnziM

Bu çözümlerin hepsi geçici oldu bende ve benim Jauntyde çalışmaz hale geldi tam siliyordumki home dizininde bi ayarını buldum.

Ubuntu one tamamen kapatarak;

Terminalde

sudo nano '/home/kullanıcı adınız/.config/ubuntuone/ubuntuone-client.conf'

Bu komutu girdim 0 olan yerleri 1 yaptım ve kaydettim

Grafik Ekranda

sudo gedit '/home/kullanıcı adınız/.config/ubuntuone/ubuntuone-client.conf'

[ubuntuone]
bookmarked = True
connected = True
connect = 1
show_applet = 1

Daha sonra Ubuntu One açtım bağlan dememle beraber eşleştirmeleri yapmaya başladı. Şuan bi sorun yok bir kaç kere kapatıp açtım çok iyi çalışıyor.

kozanibo

merhaba ubuntu one sitesine bağlanıyorum fakat bilgisayarım ile eşleşmiyor. açılan sayfadan giriş yapmama rağmen

esergen

bildiğim kadarıyla ubuntu one hala proje aşamasında ve geliştirilmesine devam ediliyor. bu yüzden verimli olarak çalışmıyor.web ara yüzü ile sorunsuz kullanamiliyorsunuz ama ubuntu üzerinden kullanımda biraz sancılı..  :(

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: esergen - 20 Mayıs 2010 - 22:19:06
bildiğim kadarıyla ubuntu one hala proje aşamasında ve geliştirilmesine devam ediliyor. bu yüzden verimli olarak çalışmıyor.web ara yüzü ile sorunsuz kullanamiliyorsunuz ama ubuntu üzerinden kullanımda biraz sancılı..  :(
Wiki'deki anlatımla sorunsuzca çalışıyor :)

nikbinliknet

Arkadaşlar bir sorum olacak. Ubuntu One klasörümüze bir dosya eklediğimde onu nasıl internet linki haline getireceğiz? Yani rapid gibi nasıl paylaşabiliriz.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

alquirel

Dosyaya sağ tıklayıp Ubuntu One menüsünden Yayımla'yı seçin.

Daha sonra da yine aynı dosyaya sağ tık yapıp Ubuntu One menüsünden Web Bağlantısını Kopyala diyerek bağlantıyı alıp paylaşabilirsiniz.