amarok ses motoru?

Başlatan FıratikUS, 29 Ekim 2009 - 16:13:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FıratikUS

ubuntu9.10 kullanıyorum; rhtymbox veya lasfm dinlemek istediğimde ubuntu farklı bir ses motoru kullanıyor.Böyle olunca amarokda ses alamıyorum.

Bütün müzik çalıcılarda ses tercihlerinden ortak kullanılan hangi donanımı seçmeliyim acaba?!
teşekkürler arkadaşlar....
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

Sherlock Holmes

Bu farklı olarak tanımladığınız ses motorunu(alsa, pulseaudio...) takip edemiyormusunuz.
Bir de ben deneyeyim.  ;)

FıratikUS

9.10' da alsa,pulse audio gibi ses motorları yok galiba yada ben ses denetiminde göremedim:)

Sherlock Holmes

Bende ise Amarok çalmıyor bile.  :'(
Gerek gördüğümde ayrı bir başlık açarım.  :-[

FıratikUS

wiki amarok bağlantısında bahsedilen extra codeckleri kurunca ses sorunu yaşanmıyor.
Ama ne olduysa lastfm kurdukdan sonra oldu...ne güzel postcast sorunuda kalkmıştı:(

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: GeNuS - 29 Ekim 2009 - 16:50:49
9.10' da alsa,pulse audio gibi ses motorları yok galiba yada ben ses denetiminde göremedim:)
Bunların yüklü olması gerekir.
Uçbirime isimleri girerek bakabilirsiniz,
yüklü olmadığı takdirde yükleyeyim'mi diye soracaktır.

FıratikUS

Dediğiniz gibi kontrol ettim ve son sürümü kurulu gözüküyor; ama ses denetiminde gerçekten gözükmüyor....??!!

Sherlock Holmes

Settings - configure amarok - playback - sound system configure,
tıklayınca amarok çoküyor.
Uçbirimdeki çıktı:
WARNING: bool Phonon::FactoryPrivate::createBackend() phonon backend plugin could not be loaded
şeklinde 20'den fazla sıralanıyor.(hepsi aynı olduğu için örnek olarak 1 tane belirtim)
Dolayısıyla ses özelliklerine ulaşamadım bir türlü.  :'(

FıratikUS

ses sorunu anlayamadığım bir şekilde kendiliğinden çözüldü;
şimdide amarok açılırken başlangıçtaki açılış resmi çok uzun süre ekranda kalıyor,bütün uygulamaların önünde oolması sıkıcı
bende zorla kapatıyorum.......

Sherlock Holmes

Aslında açılış resmi yükleme sonrasında,
oynatıcıyı tıklayana kadar kalıyor bende.

@GeNuS amarok konusunda sana yardımca olmaktı niyetim.
Fark ettim'ki bir zamanlar kullandığım amarok ile şu an'ki arasında okyanuslar var.
Sende gelişme göstermesi sevindirici,
ne yazık'ki bendeki hayal kırıklığı.
:-[  :)

FıratikUS

:)
ben amarok 2den illallah ettim;amarok 1 kurucam bugün..

mete13

bende de amarok 2 çalışmıyor
Alıntı yapılan: ğnome - 29 Ekim 2009 - 16:54:21
Bende ise Amarok çalmıyor bile.  :'(
Gerek gördüğümde ayrı bir başlık açarım.  :-[

nasıl halledilir bilmiyorum ayrıca kurarken kde cüzdanı aktif ettim yanlışlık bende kaldırdım amarok 2'yi :). Çözüm bulunursa tekrar yüklemeyi denerim

Sherlock Holmes

Çözüm bulunsada pek kullanacağımı zannetmiyorum ya........  ;)

mete13

Alıntı yapılan: ğnome - 08 Kasım 2009 - 11:49:45
Çözüm bulunsada pek kullanacağımı zannetmiyorum ya........  ;)

bugün forumda gezerken amaroktaki ses sorunu ile ilgili şu komutu denedim ve birden amaroktan ses gelmeye başladı

sudo aptitude install flashplugin-nonfree-extrasound

şu an sorunsuz çalışıyor.

forumdaki  adresi bu http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13651.0

şans programdan çıkıp tekrardan deneyeyim dedim ses gene gitti :D

Sherlock Holmes

Komut sonrası Amarok 2 ayarları ile ilgili bir şey yapmışmıydınız.?

mete13

yok yapmadım tek yaptığım o yüklemeyi yaptıktan sonra programı kapattım ve tekrar açtım ses gene yok :D sonra bende tekrardan kaldırdım ve tekrardan kurdum gene olmadı

ama amaroku çalıştırdığım vakitler bu uyarı geliyor anlayamadım

[img=http://img37.imagefra.me/img/img37/1/12/1/x13x/t_ire9mjav17m_705453c.png]

miles

Konuyu dağıtmak istemem ama ben Ubuntuyu birçok donanıma kurdum, sistem varsayılan halde her zaman ses kartlarını tanıdı. Fakat henüz hiçbir playerdan müzik dinlerken başka bir playerdan veya firefoxtaki flashlardan ses alabilmiş değilim. Sadece o değil ! Bazı donanımlarda bazı playerlar ses bile vermezken amarok her zaman sesi sorunsuzca vermiştir. Bununda bir codec sorunu olacağını sanmıyorum çünkü vlc ile en bilindik kodeklerde bu sorunu çok kez yaşadım.

heartsmagic

@mete13, arkada Flash video oynuyor muydu bu esnada?
@miles, ben müzik dinlerken film de izleyebiliyorum sorun olmuyor (mplayer ile). Pulseaudio sanırım idare edebiliyor. Fakat bir tane de Flash video açarsam işte ondan ses gelmiyor, ne yazık ki o konuda haklısın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mete13

reklama girmez sanırım ben genelde haber sitesi olarak haberturk.com'u takip ediyorum varsa onda vardır flash video çünkü reklamlarının coğu hareketli ve bazende video şeklinde olabiliyor ama ben 9.10 kurduğumdan buyana amarok 2'yi bir türlü kullanamadım. İlk başlarda mp3leri içine aktaramıyordum. Onu birşekilde hallettim ama hala sorun devam ediyor. Özellikle ses gelmiyor
Birde verdiğim linkteki resimde o uyarıyı veriyor nezaman amaroku açsam

Sherlock Holmes

Amarok2'yi deneme amacı ile tekrar yükledim ve çalıştı. :o
Demek farkında olmadan eksik bir paket(ler)i yüklemişim'de,
işe yarayıp amarok'u oynattı.
Olası bağımlılık ve birazda araştırma ile
sudo apt-get install libxine1-ffmpeg phonon-backend-xine amarok-common
gibi bir tahmindeyim.  :D

psyche

Alıntı yapılan: ğnome - 01 Aralık 2009 - 23:54:46
sudo apt-get install libxine1-ffmpeg phonon-backend-xine amarok-common
evet bende de ses cikmiyordu ama bu kod sayesinde cikmaya basladi. ama mesela bende amsn de yuklu. orda insanlar girince ses cikardi o cikmiyor. gerci o onemli degil. hatta daha bile iyi oldu da soyliyim dedim.

baska bi sorum var settings-configure amarok- internet services - last.fm secili vaziyette. kullanici ismim ve sifremi de girdim. submit tracks'i de isaretledim. ama yine de gonderilemiyor siteye. bi de test login diye bisey var onu denedigimde takilip kaliyor. herhalde login olamadigindan gonderemiyor zaten. bu konu hakkinda bi cozum var mi?

bir de xp'de wmp'da kullandigim playlist'i amarok'ta da kullanabilme gibi bi sansim var mi?

bu sorulari baska bi yerde mi sormaliydim acaba?

bu arada rhythmbox da calmamaya baslamis.