Güncelleştirmelerle ilgili bir soru

Başlatan bekir, 27 Ekim 2009 - 21:38:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bekir

sürekli çıkan güncelleştirmeleri yapmalımıyız? bir kontrol mekanizması var mı acemi kullanıcılar için? sürekli yaptığım güncelleştirmelerden dolayı sistemim allakbullak oldu.
sistemin dayattıkları çöpe...
yeni ülke, yeni işletim sistemi.

kuleyni

Sistem-Yönetim-Güncelleme Yöneticisi nden kendiniz bakabilirsiniz ama ubuntu zaten sizi yeni güncellemeleri yüklemeniz için eğer güncelleme varsa güncelleyiciyi otomatik açıyor.Sistem allakbullak oldu derken ne gibi?

zeitgeist

Güncelleştirmeler çoğunlukla geliştiricilerin sistemle ilgili kararlılık, performans v.b. unusurları iyileştirmesiyle ilgili, dolayısıyla güncelleştirmeleri yapmakta fayda var. Konuyla ilgili bazı ayarlara güncelleştirme yöneticisi uygulamasından ulaşabilirsin. Sistemini "allak bullak" eden şeyin güncelleştirmeler olduğunu düşündüren ne ve ne tip sorunlar?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

bekir

ya muhtemelen ben öyle sanmışımdır teşekkürler güncelleştirmeleri yapmaya devam edim windows da pek sağlıklı değildi. mac masaüstü yapmıştım ayarlar filan hep karıştı, panel çıkmaz oldu . burda bahsetmem doğru olurmu bilmiyorum ama bu kapıcı programındanda şüpheleniyorum:)
sistemin dayattıkları çöpe...
yeni ülke, yeni işletim sistemi.

hitokiri

;D evet bilgisayar kapıcısı bazı gereksiz bulduğu .deb arşivlerini silince mesela assoult cube o uygulama da uçuyor muhtemelen ekle kaldır dışındakiler gereksiz görünüyo programda dikkat etmek lazım  :D :D

aliorhan

Alıntı yapılan: hitokiri - 28 Ekim 2009 - 19:35:37
;D evet bilgisayar kapıcısı bazı gereksiz bulduğu .deb arşivlerini silince mesela assoult cube o uygulama da uçuyor muhtemelen ekle kaldır dışındakiler gereksiz görünüyo programda dikkat etmek lazım  :D :D

bende bunu sonradan farkettim baya bi program gitti ama ubuntunun canı sağolsun :):)