Windows tuşu

Başlatan l2aven, 26 Ekim 2009 - 23:38:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

l2aven

Wine ile cs 1.6 kurdum. Wİndows tuşuna basınca masaüstünü göstermesini istiyorum windowstaki gibi. Bu tuşun linux karşılığı nedir ?

helluri

Alıntı yapılan: l2aven - 26 Ekim 2009 - 23:38:47
Wine ile cs 1.6 kurdum. Wİndows tuşuna basınca masaüstünü göstermesini istiyorum windowstaki gibi. Bu tuşun linux karşılığı nedir ?
windowsda windows tuşuna basınca masaüstü mü gösteriyor?

ubuntuda da windows tuşuna basınca menüyü açmak istiyorsan aşağıdaki komutu girmelisin.
gconftool-2 --set /apps/metacity/global_keybindings/panel_main_menu --type string "Super_L"

ha ayrıca linuxcular o tuşa "super" diye isim takmış, compiz falan kullanırken görürsen..  ;D

heartsmagic

Windows tuşu + D olmasın o?

Bizde Ctrl+Alt+d olur kendileri. (Gnome'dan bahsediyorum)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

l2aven

Hayır windows + d değil sadece windows tuşuna basınca masaüstünü gösteriyo bende. Ctrl+alt+del işe yaradı teşekkürler.

kuleyni

windowsta başlat tuşuna basınca masaüstünüzü görmenizin nedeni başlat çubuğunu açıyor olmasıdır.
windowsta ctrl+esc
linuxta ctrl+alt+d ile masaüstünü görebilirsiniz.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: l2aven - 27 Ekim 2009 - 00:40:50
Hayır windows + d değil sadece windows tuşuna basınca masaüstünü gösteriyo bende. Ctrl+alt+del işe yaradı teşekkürler.

Bir kere basıldığında alt paneldeki windows simgesinin üzerinde Menü belirmiyormu.

Peki menü için kısayol tuşun nedir.?

empax

Windows Menu ciktigindan dolayi masa ustune gecis yapiyordur.
Bu arada CS 1.6 kurulumunu nasil yaptiniz veya kaynak linki atarmisiniz ?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

l2aven

Ctrl+alt+del yazmışım +d yazıcağıma  :D  Başka bir sorum var. Acaba uygulama kapatma nasıl oluyo ? Uçbirimden /home/hlds ye gidip serverı screen komutuyla başlatıyorum. Sonra uçbirim ekranını kapatınca server kapanmıyo. Vps kiralicam yakında, screen olayını öğrendiğim iyi oldu. Sonra top komutuyla çalışan uygulamaları görebildiğimi öğrendim. Uygulama adı hlds_i686 ve /home/hlds dizininde. Kapatmak için cd /home/hlds ye girip kill hlds_i686 yazdım "bash: kill: hlds_i686: argümanlar süreç veya iş kimlikleri olmalı" diyo. Nasıl kapatabilirim istediğim uygulamayı ?

@empax

Wine ile kurdum. Wine ı kurun sonra cs 1.6 yı windowsa kurar gibi kurun.

Sherlock Holmes

heartsmagic

@l2aven, screen kullanımına göz gezdir internetten. Arkaya attığın uygulamayı öne çekerek sonlandırabilirsin. kill ile de yaparsın onu ancak tam ismini veya süreç numarasını bilmen lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.