[Çözüldü] 32bit mi 64bit mi?

Başlatan TriNitroToluene, 26 Ekim 2009 - 15:53:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TriNitroToluene

Arkadaşlar merhaba herkese,

Yaklaşık 1 hafta önce Windows 7'den Ubuntu 9.04'e geçiş yaptım ve daha 1 haftalık deneyimlerimle doğru yolu bulduğuma inanıyorum. :D
Sizlere sormak istediğm bir konu var; şu an sistemimde Ubuntu 9.04 32bit kurulu, işlemcim 64biti destekliyor, sizce 64 bit kurmalı mıyım? Arasındaki farkları nedenleriyle anlatacak arkadaş varsa çok mutlu olurum. Eğer 64bit kurmaya değerse daha yolun başındayken tekrar format atıp 64bite geçmeyi düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

kuleyni

Bence milleti birbirine düşürmeyelim :) Forumda çok tartışıldı tercih meselesi ama şunuda bil 64 bit sürümün paketleri 32 bite göre daha az :)

heartsmagic

@TriNitroToluene, hoş geldin. Soru sormadan önce forumda arama yaparsan zaten daha önce konuşulan şeyler ortaya dökülmemiş olur. 64 bit olarak yapılan bir aramada çıkan başlıklar arasında 13 sayfalık olanı örnek gösteriyorum:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=919.0
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

TriNitroToluene

@heartsmagic, öncelikle teşekkür ederim mesajın için. Linux'ta anladım ki araştırma herşey(özellikle Linux'a yeni geçenler için) :D
Haklısın yazdığın mesajda, özür diliyorum. İyi forumlar...

heartsmagic

Alıntı yapılan: TriNitroToluene - 26 Ekim 2009 - 16:55:26
@heartsmagic, öncelikle teşekkür ederim mesajın için.
Alıntı YapLinux'ta anladım ki araştırma * her şey
(özellikle Linux'a yeni geçenler için) :D
Haklısın yazdığın mesajda, özür diliyorum. İyi forumlar...

Çok yerinde bir tespit, tebrik ederim :)
Özre de gerek yok elbette, durumu anlamış olman ve olgunlukla karşılaman bile çok güzel bir erdemdir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Aslında çözülen bir durum yok ama, taraflara teşekkür ettikten sonra başlığı [Çözüldü] olarak etiketleyip kilitleyelim.  :)