[Çözüldü] Network-Manager Sorunu

Başlatan kahraman masa esat, 26 Ekim 2009 - 15:31:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kahraman masa esat

İyi Günler,

"Sevgili" üniversitemin ağına ilk defa bağlanmak istedim. İstemez olaydım. Her neyse ağdan bağlan dediğimde beni nasıl bağlanacağını anlatan sayfaya yönlendirdi. Sayfa da * tabi ki sadece windows anlatımı vardı. Dolayısıyla yapamadım. Ama denemelerde bulundum. Şimdi evdeki bağlantıma da sorun yaşıyorum. Şöyleki; Kablolu da kablosuzda bağlandı gösteriyor ama tarayıcıyı açtığım zaman beni yönlendirdiği o sayfa açılıyor. İnternete çıkamıyorum kısacası. Ben de sinirlendim. Network-manager'i kaldırdım. Sitede verilen yerlerden .deb paketlerini indirdim ama "bağımlılık bulunamadı" hatası alıyorum. 9.10 kullanıyorum. Deb paketini bulamadım nette. Nereden indirebilirim?

Böyle bir durumda yine sinirime yenik düşersem  network-manager ayarlarını sıfırlamak için ne yapabilirim?

heartsmagic

Kendisi kaldırmasaydın da, tercihlere girip yaptığın bağlantıları silseydin keşke. Ardından evinde olan bağlantı için tekrar yapılandırma yapardın. Kendisini kurmak için .deb dosyası ile uğraşma. Aç Synaptic'i oradan dene. Ha eğer kablolu bağlantım yok diyorsan elle bağlanmayı dene önce. Eğer onu da yapamıyorsan hangi bağımlılık hatası aldığını söyle ki yardımcı olalım. Bu arada şöyle kuracaksın indirdiğin paketleri:

sudo dpkg -i *.deb
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kahraman masa esat

Zaten bağlantıları silmiştim ama yine de aynı şeyi yapıyordu. Şimdi yeniden kurdum network'ü ama hala aynı durum devam ediyor. Anlam veremedim olaya.

Tarayıcıya her girdiğimde karşıma çıkan sayfa;

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ekim 2009 - 19:35:03

Sorun şimdi çözüldü. Nasıl oldu anlamadım ama şuan bir sorun yok :S Ekrandan biri çıkıp "ceeeeeeee" diyecek diye korkuyorum (:

garafatma

Proxy girmişmiydin acaba System>Prefences'dan?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

kahraman masa esat

Yok hayır oralarla uğraşmamıştım. Sadece "Gizli Kablosuz ağa bağlan" la felan uğraştım.

garafatma

Şu anda bir sıkıntı yok ama öyle mi? Sorun çözüldü mü?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

kahraman masa esat

Şuan bir sorun yok. Çözüldü.