[Çözüldü]Thenderbird'de Okunmuş Mailler İnternette Okunmuş Olmuyor.

Başlatan helluri, 26 Ekim 2009 - 13:19:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

helluri

Uzun zamandır Thunderbird kullanıyorum. Gmail hesabımda okuduğum mailler thunderbird de okunmamış oluyor. Yada tam tersi. Thunderbirdde okuduğum mail gmail de okunmamış oluyor.
Dolayısıyla bir mail geldiğinde hem thunderbird hem de gmail açıp ikisinde de okundu yapmak zorunda kalıyorum.
Ayarları karıştırdım ama bir şey bulamadım.
Bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mı?
Aynı şey evolution da da oluyor mu? bilen varsa..

Bu arada thundebird 2.0.0.23 kullanıyorum.

ironic

Sanırım Pop kullanıyorsun. ? Ben imap üzerinde bu konuda herhangi bir ayar yapmadım ve bir sorun yok . (Thunderbird kullanıyorum) 

heartsmagic

Pop kullanıyorsan -emin olmamakla beraber- bu istediğin olmaz. Ben de pop kullanıyorum ve şu şekilde kullanarak bir miktar da olsa olayı düzeltmeye çalışıyorum. Sunucu ayarlarındaki:

• E-postaları sunucuda bırak
    ...

• E-postaları bilgisayarımdan sildiğimde sunucudan da sil

Bunun avantajı (belki sana göre dezavantaj olabilir) TB ile okuduğunda iletileri Gmail üzerinden siliniyor :) Fakat tam tersi olunca TB'ye iniyor. Ben eğer evde değilsem ve internetten okuduysam iletileri akşam geldiğimde tekrar TB'de görmek istiyorum. Ancak tersini pek arzu etmiyorum, eğer ediyorsam da sağ olsun Gmail kayıt tutuyor zaten :)

Bu arada IMAP'e bir daha bakmamızın zamanı geldi sanırım :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aynshtein

Sorun IMAP yerine POP3 sunucusunu kullanmanızdan kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Thunderbird'e Gmail hesabınızı IMAP ayarlarını kullanarak kurmalısınız. Thunderbird 3.x normalde Gmail IMAP ayarlarını otomatik olarak algılayıp kurulum yapabiliyor. Ancak yine de yardıma ihtiyaç duyarsanız http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=77662 adresine gözatabilirsiniz...

Ufak bir hatırlatma: Gün içinde çok sayıda e-posta ile uğraşıyorsanız, Thunderbird zaman zaman postaları açarken ağırlaşabiliyor... Bu da genelde e-postanın geldiği anda Thunderbird posta kutusuna düşmesi fakat henüz tüm iletinin indirilmemiş olmasından kaynaklanıyor...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

helluri

teşekkürler arkadaşlar. Şu IMAP meselesini deneyece inş. POP kullanıyormuşum..
Cep telefonunun push mail özelliği var. Orada okuyunca internette de okunmuş görünüyor.. Bu yüzden sorun Thunderbird ayarlarındadır heralde diye düşünmüştüm.

bu arada şu thunderbirdü 3.0 betaya da bi yükseltelim bakalım..

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

helluri

Sorun çözüldü arkadaşlar. Yanıtlarınız için tekrar teşekkürler..

http://www.ubuntu-inside.me/2009/08/howto-install-thunderbird-3-beta-on.html

Yukarıdaki link sayesinde thunderbird ü 3.0beta ya yükselttim. Mail hesaplarımı sildim. Yeniden kurdum. (Silmeden olmuyor)
Zaten aynshtein ın da dediği gibi 3.0 da böyle bir sorun yok. Her şey tam istediğim gibi oldu..