[Çözüldü] Karmic ve JDownlader arayüz sorunu

Başlatan heartsmagic, 26 Ekim 2009 - 02:26:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Karmic'e geçip de Jdownloader kullananların programlarında arayüz görüntü bozukluğu oldu mu? Yoksa bu dertten mustarip olan bir ben mi varım?

Örnek bir de resim vereyim:

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 1969 - 16:59:59

Sorun sadece JDownloader sorunu değilmiş. Jubler'i deneme için kurdum onda da aynı problem var. Acaba Java temelli programlar kullanıp da başka sorun yaşayan kullanıcılar var mı? Eğer varsa hata kaydı açacağım ancak başkaları yoksa kendi sistemim üzerinden sorun aramaya girişeceğim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

JDownloader ı yükledim, böyle bir sorun çıkarmadı. Java tabanlı programlarda şu ana kadar sadece  frostwire açılışta hata veriyor. Ne yapsam da açamadım. (sürüm. 4.18.3)

eren

Jdownloader bende sorunsuz. FrostWire'da sorunsuz olarak açıyor. Dün gece 125 MB civarında güncelleme geldi bunların arasında Java güncellemesi de var. Birde güncelleştirmeleri yapıp deneyin isterseniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

@ironic, Jdownloader'ı yeniden kursam da durum değişmiyor. Ancak sen frostwire deyince aklıma geldi, bende o da kuruluydu, sorun yokmuş kendisinde. Unutmuşum tamamen. Ancak Jdownloader ve Jubler sorunlu. Şimdi olay daha da karıştı.

@wiper, sistemi güncel tutmaya çalışıyorum. Eğer java güncellemesi daha önce gelmişse almışımdır. Şu an olan güncellemeler arasında java yok.

Artık javayı kazı yeniden kur, farklı bir tane dene gibi yollara gideceğim.

eren

@heartsmagic

Senin sorunu buldum. Test makinesine Beta sürümü kurup RC sürüme güncelledim ve Java sorunu oluştu. Ancak RC sürümü direk kurduğumda bu sorun olmuyor. İstersen bu şekilde hata kaydı açabilirsin. Sen sıfırdan RC sürüm kurmayı dene muhtemelen sorunun çözülecektir.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Bunun için RC kurarsam kötü olur :) Hoş Jdownloader'a işim çok düşüyor fakat önce bir çözüm alternatiflerini deneyeyim.
Teşekkürler tespit için.

ironic

Javayı kaldırıp tekrardan kurdum fakat  durum aynı. Limewire denedim onda sorun yok. Zaten Jaunty' de de durum aynıydı.

heartsmagic

Kaldırmadan önce ilk adımı yapayım dedim, dün neden aklıma gelmediyse.

sudo update-alternatives --config java
Alıntı YapThere are 2 choices for the alternative java (providing /usr/bin/java).

Selection    Path                                      Priority   Status
------------------------------------------------------------
* 0            /usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre/bin/java   1061      auto mode
  1            /usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre/bin/java   1061      manual mode
  2            /usr/lib/jvm/java-6-sun/jre/bin/java       63        manual mode

Nasıl olmuşsa openjdk devreye girmiş. Seçenek olarak sun-jre'ye geçince sorunum çözüldü.

eren

Hayırlı olsun. O zaman güncelleme ile su sıkıntı yaşanıyor olabilir. RC sürümde bu sorun çözüldüğü için hata kaydı açmaya sanırım gerek yok.

heartsmagic

RC sürümde temiz kurulumda durum bu şekilde olmadığı için açmaya gerek kalmayabilir. Fakat bir şekilde open-jre kuran uygulamalar olursa -ki öyle olmuştur ben open-jre kullanmıyorum- sorun tekrar edebilir. Aklımızda bulunsun.

ironic

@heartsmagic, bendeki frostwire sorunu da aynı sebepten kaynaklanıyormuş. Değiştirince sorunsuz bir şekilde açıldı. Hem çözüm hem de böyle faydalı bir komut için teşekkür ederim.   :)

heartsmagic