[Çözüldü] Splash screen sorunu

Başlatan vampire, 26 Ekim 2009 - 00:08:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vampire

arkadaşlar ubuntu açılırken splash screena geçerken hata veriyor ve sistem açılmıyor hata ise

Alıntı Yap
usplash : no usable theme found for 1024x768 screen init failed
19+0 records in
19+0 records out

bu hatanın üzerine ubuntu cd'mi takıp konsol ekranı açtım usplash.confu 800x600'e göre düzenledim kayıt ettim başlattım ve yine aynı hatayı verdi kendi hazırladığım splash screenı atadıktan sonra böyle oldu o ekranı hatta tüm splash screenları nasıl iptal edebilirim yada default ayarlarına nasıl döndürebilirin yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 1969 - 16:59:59

Arkadaşlar sorunu çözdüm en azından sistemime ulaştım :) çözümü yazıyorum aynı sorunu yaşacak arkadaşlar için

öncelikle şunu belirteyim grub ekranındaki ubuntu kurtarma modunuzu pasivize ettiyseniz açmanız gerekiyor ben pasivize ettiğimden dolayı öncelikle elimdeki ubuntu cd'im ile sistemimi açıp kurtarma kısmına girdim ardından ubuntu kurulu sürücümü mount ettim ve bir konsol ekranı açtım daha sonra vi boot/grub/menu.lst yazıp menu.lst dosyamdan recovery kısmımı açtım ve :w yazarak menu.lst dosyamı kayıt ettim ardından recovery moda girip menu.lst dosyamı açtım ve ubuntuyu tetikleten satırımı buldum

kernel      /boot/vmlinuz-2.6.28-15-generic root=UUID=9033a201-32a5-4a0d-8d1c-c5ff466b819e ro quiet splash

satırımı

kernel      /boot/vmlinuz-2.6.28-15-generic root=UUID=9033a201-32a5-4a0d-8d1c-c5ff466b819e ro

yapıp kayıt ettim ve sistemi yeniden başlattım ve linux'uma geri döndüm ama splash screen'sız

şimdi sorabilirsiniz neden iki kere konsola girdin girdiğinde direk yapsa idin cevabınıda vereyim içimdeki sıkıntıdan ve kafamı recovery mode olmazsa bu iş olmaza takmamdan dolayı işi bu kadar uzattım ancak pratikte yapmış oldum

herkese bol linux'lu günler .
Ya Herşeyim Ya Hiçim !!!