[Çözüldü] açık pencereyi kapatamıyorum

Başlatan hasmetgulkokann, 24 Ekim 2009 - 20:56:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasmetgulkokann

arkadaşlar her hangi bir pencere açıkken bazen kapatamıyorum. fare çalışıyor ama pencereyi kapatamıyorum. alt+f2 yapıp konsola giriyorum ama buraya ne yazacağımı bilmiyorum. windowstaki ctrl+alt+delete karşılığı ne acaba ..
şimdiden teşekkürler.. sağolun

bytan

Aşağıdakini yazar ve sonra kapatmak istediğin pencereye tıklarsan, anında sonlandırır:

xkill

Veya win yöntemi:

gnome-system-monitor
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Sherlock Holmes

Pencere seçili iken alt+f4 işe yaramiyor mu peki.?

hitokiri

Alıntı yapılan: hasmetgulkokann - 24 Ekim 2009 - 20:56:33
arkadaşlar her hangi bir pencere açıkken bazen kapatamıyorum. fare çalışıyor ama pencereyi kapatamıyorum. alt+f2 yapıp konsola giriyorum ama buraya ne yazacağımı bilmiyorum. windowstaki ctrl+alt+delete karşılığı ne acaba ..
şimdiden teşekkürler.. sağolun
gnome-system-monitor(sistem gözlemcisi) ü açmak için compiz den kısayol tuşları da ekliyebilirsin mesela ctrl alt sıfır gibi daha alışıldık oluyor ctrl alt del bilgisayarı kapat askıya al falan diye soruyor basınca  ama belki bi yerlerden o da düzenlenebiliyordur  :D

zeitgeist

Yukarıdakilere ek bir öneri de benden olsun:

Alt panele gelip fare sağtuş-panele ekle diyoruz, uygulamaların içinden "Sonlandır" uygulamacığını seçiyoruz. Yine bahsettiğin durumla karşılaştığında bu uygulamacığa tıkladıktan sonra kapanmayan pencereye tıklarsan kapanır.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

hasmetgulkokann

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum. çok sağolun. xkill işe yarıyo..

zeitgeist

Meseleyle ilgili pek çok alternatif sunulduğuna ve sorun çözüldüğüne göre başlığı etiketleyip kapatıyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles