Unetbootin her dağıtımı destekliyor mu ?

Başlatan iKo, 20 Ekim 2009 - 19:24:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

Merhabalar herkese, ben sabit diske kurmadan merak ettiğim diğer dağıtımların son versiyonlarına da göz atmak istiyorum fakat bunları parmak bellek kullanarak yapmak istiyorum. Unetbootin'in sitesinde son sürümlere yer verilmemiş. Acaba güncellenmemiş mi yoksa gerçekten desteklediği sürümler onlar mı ?

Mesela Mandriva, Fedora ve OpenSuse'un son versiyonlarını kurup denemek istiyorum.

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, bildiğiniz bu tarz başka programlar varsa onları da deneyebilirim...

Teşekkürler...

kuleyni

unetbootin ile bir sistemi denemeniz için cd den çalışabilmesi lazım eğer normal kurulum yapmak isterseniz flash belleğe bilgisayarınıza takın kurulum adımlarını izleyin hdd yerine flash bellğe kurulum yapın grubu flash belleğe kurmayı unutmayın

bytan

Unetbootin, her dağıtımı/sürümü desteklemiyor. Hatta desteklendiği söylenen dağıtım/sürüm kurulumunda bile sorunlar çıkartabiliyor:

http://unetbootin.sourceforge.net/#features
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kahraman masa esat

Mint, Ubuntu, Sabayon'u sorunsuz kurdum. Birazdan Mandriva'yı da deneyeceğim. Sonucunu yazarım. Sürüm destekleme olayında örnek midir bilmiyorum ama 9.10 Beta listesinde yok. Ama 9.04 veya 8.10 gösterdiğinizde sorun çıkarmıyor.

iKo

Ben de Mandriva için deneyeceğim, sonucu bekliyorum :)

mustafa.tr

Mandriva 2010 rc1 ile sorun çıkardı, Ubuntu 9.10'da çalışmıyor. Fedora 12 beta'yı deneyeceğim. Bence dağıtım denemek için şu günler güzel günler değil. Biraz bekleyin hepsinin tam sürümü çıksın Unetbootin de güncellenip destekler hepsini zaten.

canosayan

ubuntu kendi türevlerini yazabiliyor diye biliyorum. sistem> yönetim> usb başlangıç diski oluşturucu ile.
hatta merak ediyorum. acaba live sistem kendini yazabilir mi? 29 akşamı deneyeyim.
Chmod bizim işimiz.

kuleyni

@canosayan live cd kendini usb ye yazabiliyor.Ben denemiştim :)

canosayan

Alıntı yapılan: kuleyni - 21 Ekim 2009 - 17:56:45
@canosayan live cd kendini usb ye yazabiliyor.Ben denemiştim :)

o zaman oldukça güzel.
inşallah 9.4 te 9.10 u usb ye yazabilir. cd ile uğraşmak zorunda kalmam böylece
Chmod bizim işimiz.

kuleyni

ben beta için denedim boş yere cd gitmesin diye olmadı açılırken hata verdi ama işi betaya bağladım moralin bozulmasın çünkü önceki denemelerimin hepsinde ubuntu kendi türevlerini başarı ile yazmıştı