Çekirdek için modul derlemek.

Başlatan hasansahin, 19 Ekim 2009 - 10:13:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasansahin

Merhaba,

PK-635M kameram için gspca sürücüsünü çekirdekte derlerken sıkıntılar yaşıyorum. Örneğin debian lenny ve lenny tabanlı Mepis çekirdeğinde(2.6.26-2) gspca sürücüsü gömülü değil ve sürücüyü derlerken sorun yaşamıyorum. Ama yeni nesil çekirdekler (2.6.27.x ve üstü) gspca_main,gspca_zc3xx gibi sürücüleri gömülü olarak taşıyorlar ve bu sürücüler hiçte performanslı değil. Zaten sorun burada başlıyor. Modul zaten çekirdek içinde gömülü iken aynı isimdeki modulü derleyemiyorum.
Çekirdek ile birlikte gelen modulü nasıl silebilirim veya üzerine nasıl yazabilirim?
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

localhost

Var olan sürücülerin üzerine tekrar sürücü yükleyebilirsiniz. Sürücü güncel ve sürümü yüksekse derleyerek sürücüler kernele tekrar yazilir.
Linux LPIC1 - MCSA

hasansahin

Şu adresten indirdiğim sürücü paketindeki README dosyasında aynen şöyle yazıyor :

Alıntı YapV4L and DVB documentation are at:
   linux/Docummentation directory.

To compile both v4l and dvb, just do:
   make

To install over kernel's old files:
   make install

A more complete list of other possible usages for the building system
can be found at:
   INSTALL

if you want to contribute by offering your work to V4L/DVB, please read:
   README.patches

Notice: v4l dir is used also as a temporary dir for building v4l/dvb modules.

Yani basitçe make ve make install(root haklarıyla) uygulanınca olması gerekiyor. Ama maalesef olmuyor.
Albert Einstein.

localhost

Siz ciktilari vermeyince bir seyler söylemek zor. Derleme islemlerinde nerede hata veriyor görmemiz gerekiyor.
Linux LPIC1 - MCSA

hasansahin

Ok ama yakın zaman içinde bu çıktıyı veremem, ilk dağıtım denemesinde bir modul derleme denemesi yapıp, buraya yazacam.
Teşekkürler...
Albert Einstein.