Ön Tanımlı Anahtarlık Kilidini her seferinde açmak istemiyorum.

Başlatan cengizun, 19 Ekim 2009 - 00:28:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cengizun

Arkadaşlar Merhaba...

Makinayı her açtığımda internete girmek için "Ön tanımlı anahtarlık kilidini açmak için bir parola girin" diyor.

Bunu ivedi olarak çözebilir miyim? her seferinde girmek istemiyorum.

Şimdiden teşekkürler...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

localhost

Forumda sorunuzla ilgili bir icerik olmasi gerekiyor. /home/kullanici/ altinda gizli klasörlerden biri siliniyordu. Ama hangisi oldugunu bilmiyorum?
Linux LPIC1 - MCSA

Yusuff

Aynı sorun bende de var. Sanırım çözümü de çok kolay bir şeydir ama bugüne kadar sormaya üşendim. Sayende ben de kurtulmuş olacağım :)
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

cengizun

Arkadaşlar ne kadar hızlısınız ya. tamam bakacağım Home/kullanıcı tamam bakıyorum...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

Yusuff

cengizun

Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

Yusuff

Cengizun, çok teşekkür ederim. Ben denedim işe yaradı. Konuyu çözüldü diye etiketlersen çok daha güzel olur ;)

cengizun

Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

localhost

@Yusuff la beraber 3 kiside calismis. Sizde calismiyorsa baska bir sorun olabilir? Bir kere daha kontrol edebilirsiniz basligi.
Linux LPIC1 - MCSA

cengizun

2 seferdir kapatıp açıyorum istedi her seferinde...

Bi daha deneyeyim...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ekim 2009 - 15:05:24

Sanırım bu sorunla sonsuza dek yaşayacağım... :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ekim 2009 - 02:49:55

Başka bir başlık altında da http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=12986.0 "Açılışta Kullanıcı adı ve Parolası sorsun istemiyorum" şeklinde bir tartışma da bu başlık altına ihtiyaç duyduğu için, bu başlığa ihtiyaç duyanların o tartışmayı da okumaları gerekir diye iletiyorum...

Sevgiler... 
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

cengizun

Peki Yusuff unki oldu da benimki neden olmuyor. Ne farkımız var. Siz açılışta parola yazıyor musunuz. Ben şu an parola yazıyorum sormuyor. O özelliği iptal edince ön tanımlı anahtar kilidini soruyor...?
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

Yusuff

Cengizun ne oldu? Ben biraz şaşırdım. Orda yazanları aynen yaptın ve yine olmadı öyle mi?

Benimki hiçbir şifre istemeden açılıyor. Yani açma tuşuna basıyorsunuz bilgisayar hazır olana kadar hiçbir şey yazmıyorsunuz.

Sana zahmet parola isteme penceresinin resmini koyar mısın?

cengizun

Aynen yaptım. Ya girişte şifre yazıyorum. Ya da sonra ön tanımı açıyorum...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ekim 2009 - 14:42:36

Nasıl iki resim koydum anlayamadım bu arada...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Yusuff

Cengizun, ben bunu kastetmemiştim ama neyse. Demek ki kendiliğinden giriş etkinken, anahtarlık kilidini açmanı istiyor.

Çok özür dilerim ama bir de o ayarları yaptığın yerin resmini atsana :)

cengizun

Yusuff anlamadım ya... ! pardon.

Network Manager deki bağlantıları düzenlediğim. ağ bağlantılarımı düzenlediğim pencereyi mi?
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

Yusuff

Evet işte onu. Ben kendi resmimi atardım ama şu an Ubuntu'da değilim. Başka dağıtımlar deniyorum.

cengizun

Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

ata1

siberoloji

ata1

aynı sorunu çözmeye çalışıyordum iki konuda aynı anda elime geçince bekli benden sonraki insanlara faydası olur dıye düşündüm . ???

siberoloji

@eral;
Bence güzel olmuş. Eleştirmek için söylemedim. Aradan 6 yıl bile geçse yardım eden oluyor sonuçta.
Neden benim sorunumla kimse ilgilenmiyor diye şikayet edenler aklıma gelmişti açıkçası.
Teşekkürler.