[Çözüldü] Tarayıcıyı nasıl tanıtırım ?

Başlatan ODİN, 18 Ekim 2009 - 16:20:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ODİN

Epson stylus yazıcı tarayaıcım var ve bu tarayıcı yazıcının yazıcı kısmını kullanmıyorum aynı ubuntu sistemem bağlı birde samsung ml serisi bir yazıcı var samsung sorunsuz çalışıyor pcde. sorunum epson epson tarayıcı açık ve pc ye bağlı fakat onun tarayıcı ara yüzününe nasıl ulaşırım sekmeleri gezdim ubuntu 9.04 te tarayıcıya dair bir şey bulamadım.
yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

kuleyni

Tam olarak modelini söyleyebilir misiniz?

umutubuntu

Uygulamalar>Grafik>Xsane programını açarak denediniz mi ?

ODİN

Alıntı yapılan: kuleyni - 18 Ekim 2009 - 17:29:56
Tam olarak modelini söyleyebilir misiniz?

modeli: epson stylus DX4850 yazıcı +tarayıcı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 1969 - 15:59:59

Alıntı yapılan: umutubuntu - 18 Ekim 2009 - 17:37:48
Uygulamalar>Grafik>Xsane programını açarak denediniz mi ?

evet o bahsettiğiniz kısma bakmıştım fakat hata vermişti bilgisayarı açıp kapattım  dediğiniz sekmelerden tekrar denedim bu sefer gördü tarayıcıyı ve çalışıyor

teşekkürler

ve şunuda eklemek istiyorum tarayaıcıda taradığınız nesen siyah beyaz çıkıyorsa aşağıdaki color u tüm renkler şeklinde ayaralamanız gerekir

Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

umutubuntu

Çözüldü etiketlemeniz için teşekkürler.

AzerRail

Ne yaptıysam tarayıcı bulunamadı, yok diye ekranda yazı çıkıyor.
Ne yapmam gerek?

iceboy

Alıntı yapılan: AzerRail - 25 Temmuz 2011 - 10:05:52
Ne yaptıysam tarayıcı bulunamadı, yok diye ekranda yazı çıkıyor.
Ne yapmam gerek?

yukarıda anlatılan arkadaşa söylenilenleri deneyin,yine olmaz ise tarayıcınızın marke ve modelini yazın buraya lütfen.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

AzerRail

Evet, söylenenleri yapmıştım da, istediğimi alamamıştım.

Modelim şu:
Epson Sytlus DX8400

if

@AzerRail, http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1542424 bağlantısındaki 4. iletide yapılanları uygulayınca tanınıyor tarayıcı mu?

AzerRail

http://www.avasys.jp/lx-bin2/linux_e/spc/DL2.do adresindeki iscan-data_1.9.0-1_all.deb 'i yükledimse de değişen olmadı. Yine aygıt bulunmadı uyarısını vérdi.

if

AzerRail

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

AzerRail

heartsmagic

11.04 ve 32bit kullandığını varsayıyorum.
http://www.avasys.jp/lx-bin2/linux_e/spc/DL1.do

Öncelikle bu bağlantıya git. Buradan model seçimine gir ve en alttaki Other'ı kullan. Daha sonra seçeneklerden altlara doğru senin modeli bul ve işaretle. Alt taraftan dağıtımı seç sonra da sürümü. Next dediğinde seni bir sayfaya yönlendirecektir. Açılacak sayfada ortalardaki iscan-data_1.9.0-1_all.deb ve iscan_2.26.4-2.ltdl7_i386.deb paketlerini indir ve kur.

Kurulumdan sonra yine tarama işlevi çalışmazsa sistemi bir kere yeniden başlatırsın.

AzerRail

Yıl 2015 oldu, benim hala sorunum sürüyor. Hatta bu lanet yazıcının ara kablosu bile kaybolmuşken, gidip bugün yenisini aldım. Ne var ki, kurulumunu yapamadım. :'(

heartsmagic