[Çözüldü] Amarok radyo yayınları sorunu?

Başlatan FıratikUS, 18 Ekim 2009 - 15:56:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FıratikUS

Amarok'da cool streams sekmesine tıkladığınız zaman bazı radyo kanalları var bilirsiniz.
Ben diğer işletim sisteminde 24saat yayın yaptığını bildiğim ve sürekli dinlediğim bazı kanalları
Amarok'da açmaya çalışdığımda yayına bağlanamıyor.

Özellikle Proton Radio kanalına bağlanmak istiyorum
ama Amarok kafasına göre bazen açıyor;açmadığı zamanlar çoğunlukda tabii.
Bu sorunu yaşayan birileri mutlaka olmuştur nasıl çözebilirim bu sorunu diye merak ediyorum!!
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

Malik

Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

umutubuntu

9.04'te Cool Streams ve dns'leri açınca Shoutcast istasyonlarını rahatlıkla çalabiliyor.
9.10 denememde Cool Streams çaldı fakat Shotcast bendede görünmedi.

FıratikUS

ne dns değiştirmek nede malikin yönlendirdiği başlık sorunu çözmedi.

@ironic; adresleri Rhytmbox'a elle girince  dediğin gibi proton radioyu dinleyebiliyorum.

Senden ricam shoutcast adreslerini nerden bulup ekleyebileceğimi yazabilirmisin?

ironic

@Genus, ben genelde radyolara ait sitelerden alırım. Az önce baktım shoutcast.com üzerinden de adresler paylaşılıyormuş. Bu arada VLC kullanıyorsan shoutcast (radyo/tv) desteği var.

FıratikUS

@ironic, vlc player sadece divx seyrederken kullanıyorum
RhytmBox çok sevdiğim bir müzik programı sürekli onu kullanıyorum.
Shoutcast.com' a da bakıcam çok teşekkürler.

@umutubuntu, @Malik sizlerede teşekkür ederim:)
Benim açımdan sorun çözülmüştür.....

Malik

Bir yardımımız olmadı ama yine de ben teşekkür ederim. Geçmiş olsun.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.