Vuze Görünüm ve Güncelleştirme

Başlatan XRumer, 18 Ekim 2009 - 15:31:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Merhaba
az önce Vuze yazılımını bilgisayarıma kurdum ve ilk görüntüsü şöyleydi:

ama bilgisayarı daha sonra yeniden başlattığımda sadece torrent indirme ekranı geriye kaldı, eski haline döndüremiyorum.
Bir de 12 mblik bir güncelleştirme var Vuze her açıldığında kuruyorum ama her seferinde yine de istiyor.
Bu sorunları nasıl çözebilirim?

Sherlock Holmes

Root olarak çalıştırıp güncellemeyi deneyiniz birde.  :)

XRumer

Root olarak çalıştırınca Vuze eski görüntüsüne dönebiliyor. Peki bunu normal yolla nasıl yapacağım?
Güncelelemelere gelince, güncellemeyi sadece bir kere yaptı bir daha yapmıyor ama Vuzeyi her açışımda bilgisayarı yeniden başlat ya da daha sonra başlat diyor.

Sherlock Holmes

Demek'ki kurulum aşamasında bir şeyler farklı ayarlanmış.
Tekrar bir kurulum yapmanız ve tüm adımları kurcalamaksızın geçerek tamamlamanız, derman olacaktır.
Başka imkan olarak'ta: Farklı bir kullanıcı ile oturum açıp kullanabilirsiniz.

XRumer

farklı bir kullanıcı olarak denedim olmadı. bir daha kurulumu deniyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 1969 - 15:59:59

ne yazık ki o da işe yaramadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 1969 - 15:59:59

Şimdi çözdüm sorunu
Vuzenin sitesinden en yeni sürümünü indirdim biraz farklı görünüyor ama bahsettiğim sorunların her ikisi de yok.
Yalnız deb paketi değil. Bir arşiv paketi ve bilgisayarın herhangi bir yerinde bir klasöre açmanız gerekiyor. Kurulumu da basit.
Bugün Thunderbirdden sonra ikinci kez bir yazılımı bu yöntemle yüklemek zorunda kaldım. Biri depodaki paketlerin yeni sürümünü depoya yüklese çok iyi olacak.

heartsmagic

Biri derken :)
Zaten zamanla depoya girer bu uygulamalar. Fakat ortada daha kritik işler olduğu için geri planda kalıyorlardır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Thunderbird 3 sürümü için forumda paylaşılan  mozilla-daily deposu var.

Yusuff

Benim de Ubuntu'da öyle ama Arch'ta son sürüm ve sorunsuz.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

XRumer

Karmic'te bu sorunların büyük ölçüde aşılmış olmasına sevindim, 29 Ekim'e kadar bu çözümü uygulayacağım, ne d olsa sorunsuz çalışıyor. Sonra Karmic'e yükseltirim.