Virtualbox'da disk bölümleme, bağlama nasıl olacak?

Başlatan schweiz, 16 Ekim 2009 - 07:06:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

schweiz

Alıntı YapO zaman temel işletim sisteminin xp olması şart. Yapacağınız şey şu şekilde olmalıdır;

İki adet alan oluşturmalısınız. C ve D. İkiside ntfs yada fat32 olmalıdır.
C'ye normal bir xp kurun ve D'ye dokunmayın. Bu adresten virtual boxın win versionunu indirin ve kurun.

Vb kurulumu bittikten sonra yeni işletim sistemi oluştu butonuna basın ve gerekli bilhileri girin. Hard disk belirleme kısmında yeni butonuna basın ve çıkan pencereden dynamically olan yeri seçip nexte basın. İşte can alıcı nokta burası. Location kısmına önceden belirlediğiniz d sürücüsünü gösterin ve alt kısımda kapasite olarakta d sürücüsünün kapasitesini yazın yada bir 0,5gb azın yazınki belki hata verir  daha sonra finish diyerek hdd belirleme kısmını bitirin. Gerisi vb kullanmayı biliyorsanız normal ubuntu kurulumu.

Gelelim xp çöktüğünde ne yapacağınıza; Xp çökerse şayet ve yeniden kurarsanız xp'yi vb'yi yine aynı adresten kurup hdd belirleme kısmında yeni butonu yerine varolan bir sabit disk butonunu tıklayıp çıkan pencereden üstte ekle'yi tıklayarak d sürücüsündeki .vdi uzantılı dosyayı seçerek hdd belirleme kısmını bitirebilirsiniz. Hdd belirlendikten sonra ubuntuyu başlatarak göreceksinizki eski ubuntunuz karşınızda  

Elimden geldiğince açık anlatmaya çalıştım. Yine takılırsanız birşeyler yapmaya çalışırız  

Arkadaşlar öncelikle bu msjın sahibi tasy ye teşekkürler güzel bir anlatım olmuş yanlız Bana göre biraz eksik bu bir eleştiri değil kesinlikle!!Bana göre diyorum!çünkü daha yeni geçtim ubuntuya dolayısıyla linux'a.Benim anlayamadığım virtualboxla kurulumu normal şekilde yaparken  her zamanki kurulum ayarlarıylamı yapıcaz.Mesela bağlantı kısmına sılaş işaretini seçmek Biçim şeklini e..4 yada e..3 yapmak gibi Bu konuda vereceğiniz bilgiler doğrultusunda kuruluma başlıycam!Bekliyorum arkadaşlar

heartsmagic

Virtualbox sanal bir disk bölümü kullanır. Eğer her şeyi doğru ayarladıysan tüm diski kullan diyebilirsin. Gerisini kendisi halledecektir. Dikkat et sanal diskten bahsediyorum.

Bu arada alıntı yaparken lütfen "quote" işlemini kullan ki, alıntı yaptığın belli olsun. Başlıkları da daha açıklayıcı seçersen seviniriz. İki işletim sistemi diye açılan başlıkta Virtualbox sorusu sormuşsun.

Konunun yeri de uygun değil, taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.