driver sorunu

Başlatan umutcan_61, 13 Ekim 2009 - 18:17:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umutcan_61

s.a herkese

pc ubuntu 8.10 kurulu ama pc nin kendi driwerlerini kuramıyorum yardımcı olabilirmisiniz..

selametle..

localhost

Hangi driverleri kurmak istediginide yazsaydin.
Linux LPIC1 - MCSA

umutcan_61

kamera , ses , microfon , vs vs kısaca hepsini

localhost

Durun ben uzaydan bir bakayim, o bilgisayarin icinde hangi marka model parcalar varmis. Ona göre size driverleri söylerim. Sizde kurarsiniz?

Forumda arastirma yapin  >:(
Linux LPIC1 - MCSA

umutcan_61

espiri yeteneğin bukadarla sınırlıysa çuvalladın sölim driverler elimde zaten ama kurulmuyor wine bile kurulu olmasına nazaren sanırım mustafa topal oğluyla biraz akrabalık var fazla yukarlarda gezmek sakıncalıdır aşşa in bence ayakların yere bassın :)

zeitgeist

@umutcan_61,

Sorundan anlaşılıyorki Ubuntu/Linux tanışıklığın yeni. Linux'da, özel durumlar hariç sürücü kurmayla uğraşmayız. Ubuntu hemen hemen tüm donanımları tanır ve gerekli sürücüleri yükler. Öncelikle sana tavsiyem en son Ubuntu sürümünü yani 9.04'ü kurman. Yok eğer 8.10'u kurdum bununla devam edeceğim diyorsan öncelikle bu bölüme bakmanı tavsiye ederim. Forumda Windows'da kullandığın yazılımların alternatiflerini anlatan bir yazı da var, orayı inceleyerek gerekli yazılımları kurduğunda, sürcüsünü yüklemeyi düşündüğün donanımların aslında Ubuntu tarafından tanındığını ve çalışmak için sadece bir yazılıma ihtiyaç duyduğunu göreceksin. Eğer çalıştıramadığın bir donanım olursa özellikleriyle birlikte buraya aktarırsan yardımcı olmaya çalışırız. Bu anlamda localhost'tun da haklılık payı olduğunu kabul etmek gerek: Sistemine ait donanım özellikleri ve Linux bilgini ifade edecek bir parça bilgiyi vermedikten sonra yardımcı olmak zor.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles