open office calc

Başlatan canosayan, 10 Ekim 2009 - 12:13:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

aslında sorundan çok sorum var.

open office calc ile iki hücrenin birleştirilip tek hücre gibi davranmasını sağlayabiliyor muyuz?
Chmod bizim işimiz.

osifa

Biçim/Hücreleri birleştir yolu ile bir veya birkaç hücreyi tek hücre yapabilirsiniz.

canosayan

ben sağ tık hücreleri biçimlendir ile aramıştım. bazen aptal oluyorum.

gerçi sanırım yine ms office gerekecek. gördüğüm kadarıyla open office farklı kenarlık kalınlıkları ayarlayamıyor. bir hücrenin sol kenarı 1 px sağ kenarı 3 piksel kenarlıklı olsun diyemiyorum.
Chmod bizim işimiz.

osifa

Alıntı yapılan: canosayan - 10 Ekim 2009 - 12:56:52
...gerçi sanırım yine ms office gerekecek. gördüğüm kadarıyla open office farklı kenarlık kalınlıkları ayarlayamıyor. bir hücrenin sol kenarı 1 px sağ kenarı 3 piksel kenarlıklı olsun diyemiyorum.

Farklı şekilde ayarlayabilirsiniz. Kenarlık koymak istediğiniz hücreleri eçtikten sonra sağ tıklayıp Hücreleri Biçimlendir/ Kenarlık seçeneğinden istediğiniz kenarları istediğiniz kalınlık, renk ve biçimde ayarlayabilirsiniz.

canosayan

Alıntı yapılan: osifa - 10 Ekim 2009 - 13:33:38
Alıntı yapılan: canosayan - 10 Ekim 2009 - 12:56:52
...gerçi sanırım yine ms office gerekecek. gördüğüm kadarıyla open office farklı kenarlık kalınlıkları ayarlayamıyor. bir hücrenin sol kenarı 1 px sağ kenarı 3 piksel kenarlıklı olsun diyemiyorum.

Farklı şekilde ayarlayabilirsiniz. Kenarlık koymak istediğiniz hücreleri eçtikten sonra sağ tıklayıp Hücreleri Biçimlendir/ Kenarlık seçeneğinden istediğiniz kenarları istediğiniz kalınlık, renk ve biçimde ayarlayabilirsiniz.

o konuda bir sorun yok. sadece farklı kenarların farklı kalınlıkta olmasını istemiştim. gerçi artık ms office ile hallettim. konu kilitlenebilir.
Chmod bizim işimiz.