Ubuntu One (ile kotalı paylaşım)

Başlatan Sherlock Holmes, 04 Ekim 2009 - 17:02:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sherlock Holmes

Canonical'ın 2009 kasım ayında çıkartacağı yeni sürüm Ubuntu ile gelecek olan
Ubuntu One (dosya depolama ve paylaşım uygulaması) ile kullanıcılarından ücret karşılığında hizmet vermeye hazırlanıyor.
Kullanıcıların üyelik sonrası, 2gb bir alana sahip olacaklarını ve bununla yetinmeyip, üzerinde talep edenlerden aylık ücret alınacağı belirtilmiş.
Tam olarak bir tarife verilmesede 10gb'lık alan için aylık 10$ gibi ücret söylentileri var.
Proje 'Ubuntu One' diye adlandırılsa da diğer dağıtımlar ile paylaşım olanağı'da yakında eklenecektir,
fakat diğer Işletim Sistemleri ile uyumluluk söz konusu olmadığını belirtmiş Elliot Murphy (Canonical mühendisi).
Ubuntu One'nın amacı ve hedefi Bulut hesaplama'nın (Cloud computing) bir parçası olup, kullanıcıların Ubuntu platformunda bundan yararlanmalarını sağlamaktır.

Kaynaklar

Düzenleme: Başlık yanıtlardan gelen tepki(farklı algılamam dolayısı) üzerine değiştirildi.

ironic

10 GB konusu söylenti sayılmaz aslında, bayağıdır uygulanmakta. 2 GB' nin benim için fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyorum.  Çoğunlukla programlara ait kullanıcı dosyalarını eşleştirme amaçlı kullanacağım.

Diğer platformlar için resmi olarak sürüm çıkarmayacağız demişler fakat 3. kişi geliştiriciler için port etme kapısı açık.

özgürubuntu

Ubuntu One uygulamasına Alfa 6'dan beridir bağlanamıyorum. Sanırım sitesi de bakımda şu an

helluri

Alıntı YapYnt: Ubuntu One (Linux prensibini bozacak'mı?)
Nasıl bir linux prensibini bozacak bu uygulama? Yani bu işin canonicaldan parayla profesyonel destek almaktan bir farkı yok bence..

Yusuff

Bence de prensip bozma falan değil. İki GB'yi de bedava veriyorlar işte daha ne?
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Dixie

CD'den alıntı

The Ubuntu Promise

. Ubuntu will always be free of charge, including enterprise releases and security updates
. Ubuntu comes whit full commercial support from Canonical and hundreds of companies around the world
. Ubuntu includes the very best translations and accessibility infrastructure that the free software community has to offer
. Ubuntu CDs contain only free software applications; we encourage you to use free and open source software, improve it and pass it on

Ubuntu Söz Veriyor

. Ubuntu kurumsal bültenleri ve güvenlik güncellemeleri dahi her zaman ücretsiz olacak
. Ubuntu, Canonical ve dünya çapında yüzlerce şirketin ticari desteği ile gelir
. Ubuntu özgür yazılım topluluğunun sunduğu çok iyi çevirileri ve erişilebilirlik altyapısını içerir
. Ubuntu CD'ler sadece özgür yazılım uygulamaları içerir; sizi özgür ve açık kaynaklı yazılım kullanmanız için teşvik ediyoruz,

Ben bu "Söz"de kullanıcılar için daha sonra oluşturacağımız bir servis için ücret talep etmeyeceğiz diye bir ibare görmedim. Öyleyse bozulan bir prensip yok demektir benim için.

Sherlock Holmes

Başlığı değiştirdim.
Sorun yok.  ;D