Film oynatıcı film oynatmıyor

Başlatan hitokiri, 02 Ekim 2009 - 03:40:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

valla ben bi şey anlamadım  işte uçbirim hatası(totem:6580): GStreamer-WARNING **: Failed to load plugin '/usr/lib/gstreamer-0.10/libgstpython_d.so': /usr/lib/gstreamer-0.10/libgstpython_d.so: undefined symbol: _Py_RefTotal
gstavidemux.c(4219): gst_avi_demux_loop (): /GstPlayBin:play/GstDecodeBin:decodebin0/GstAviDemux:avidemux0:
streaming stopped, reason not-negotiated

bi de bunu fotodakini diyor kendileri :D :D

ebubekirs

Bir bug olabilir. Diğer oynatıcılardan birini yükleyin isterseniz (mplayer, vlc..)
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ebubekirs - 02 Ekim 2009 - 09:25:21
Bir bug olabilir. Diğer oynatıcılardan birini yükleyin isterseniz (mplayer, vlc..)

Biraz araştırdım, bug olarak gözüküyor.

kuleyni

Kesinlikle vlc son sürümü deneyin videoları ayrı pencerede açma hatası giderilmiş ve mükemmel

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=10718.0

heartsmagic

Bu sonradan mı oldu?
Her film için aynı şeyi mi söylüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

ben dün fark ettim muthemelen 2 gün önce yada dün oldu vlc  de de aynı sorun var, şimdilik mplayer  ve türevleri sağlam ,film oynatıcı ses dosyalrını(ogv video formatı sorunsuz denediğim wmv ,avi ,flv,mkv,mp4 ,ogm formatları başarısız oldu)   da açabiliyor openshot diye program kurdum en son o yüzden olabilir diye kaldırdım ama değişen bi şey olmadı artık idare etcez  :D 9.10'a bi şey kalmadı :D(bu arada bug ne? )

Geany

Bug, diğer adıyla ;  Böcek :P  Bizi ilgilendiren açıklaması ;

Sistem veya yazılımda ki bir açık, bir hata, beklenmeyen bir durum olarak tanımlayabilirsin. :)

Yusuff

Xbmc diye bir media center var. Çok güzel bir şey üstelik Türkçe. Film seyrederken kalitenin daha iyi olduğu farkediliyor.

Kurulum için Sudo 11. Sayıya bakabilirsiniz.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

hitokiri

bug, bi çeşit geldiler sonunda yani :) sudo yu ve yeni programları takip ediyorum öneri ve  araştırmalarınız için hepinize teşekkürler sanırım sorun güncellemeyle çözülcek artık :D

heartsmagic

Message: Error: Internal data stream error. olarak aratınca bazı böcek kayıtları çıkıyor. Vakit bulup da bakabilirsen bizler de faydalanmış oluruz. Ancak kayıtlar haliyle İngilizce.

hitokiri

biraz bakındım ama tabii ingilizce olmadığı için çakıldım kaldım  :D bu arada diğer oynatıcılarla ilgilendim biraz dragonplayer da çökmüş gstreamer çözücülerin kullanımını engelliyo sanırım bu bug denen şey  :) burda ki de fayda etmedi allahtan ffmpeg mplayer duruyor :) :)

heartsmagic

O zaman senin problem aşikar. Sonradan olan bir sıkıntı söz konusu. Muhtemelen gstreamer paketlerini bozacak bir şeyler oldu sistemde.

sudo aptitude reinstall ubuntu-restricted-extras denenebilir.

hitokiri

maalesef yeniden kurulum çözüm olmadı gstreamer ile ilgili bi de şöyle bir hatanın olduğunu fark ettim ama nasıl bir ilgisi var, ya da ilgisi var mı yok mu hiç anlamadım.

heartsmagic

sudo aptitude update
sudo aptitude upgrade
sudo aptitude dist-upgrade
sudo apt-get -f install
çıktıları ne diyor?

hitokiri

sourc list le  ya da anahtarla ilgili bi haCurrent status: 10481 new [+1]ta yok bunu diyor  :) diğer komtlarda0 paket yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 0 kaldırıldı, 0 yükseltilmedi bunu apt-get -f yide bugün  kde yi kaldırırken kullandım sorun yok ama ipucu da yok :-\

heartsmagic

Bu durumda neler karışmış ben de bilemiyorum.