openofficede sayfayı yatay yapma

Başlatan karamani44, 01 Ekim 2009 - 22:10:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karamani44

arkadaşlar forum sayfalarından yeni sayfa ekliyorum ama benim sürümde sayfa sekmesi yok ondan yatay sayfa ekleyemiyorum
lütfen yardım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ekim 2009 - 22:19:23

lütfen acil yardım yıllık planları yarına yetiştirmem lazım zaten ordaki tablolardan oluyor sanırım

kuleyni

hocam openoffice menüsünden Biçim-sayfa seçimi yaparsanız önünze yeni bi pencere açılacak orda metin yönünü yatay seçio "ok" derseniz sayfanız yatay hali alacaktır.

Sherlock Holmes

Bir türlü bende yatay haline getirememiştim Openoffice'te.
Sonra Gimp ile sorunumu gidermiştim.
Nasıl mı? @kuleyni'nin verdiği yanıt kadar mantıklı olmamıştı.   ;D

kuleyni

@ğnome aslında önemli olan mantıklı olması değil sorunun çözülmesi ;)
Bende hatırlıyorum pc kullanmayı ilk alıştığım sıralardı (windows vista)
Çöp kutusu nasıl olmuşsa masaüstünden silinmiş yani sağ tıklayıp masaüstünü özelleştir yapmayı akıl edemedim hemen yeni bir kullanıcı daha açıp onun masaüstündeki çöp kısayolunu tutup flash belleğe attım sonra kendi hesabımda tekrar masaüstüne koydum evet çalışıyordu :D
Bunu hatırlayıp hep kendi kendime gülerim :)

Sherlock Holmes

:D
Şimdi silinen dosyalar çöp kutusuna taşınıyorsa silinen çöp kutusu nereye taşınıyor.?
Tabi birde Hata raporu oluşturulurken hata ile karşılaşıldı.
Aslında bir bakımdan M.S kullanıcılardaki üretici ve türetici zekayi tetikliyor.
Neyse'ki @karamani44'ün sorunu hallolmuştur diye umuyorum.

canosayan

Alıntı yapılan: ğnome - 01 Ekim 2009 - 23:22:52
Şimdi silinen dosyalar çöp kutusuna taşınıyorsa silinen çöp kutusu nereye taşınıyor.?
Tabi birde Hata raporu oluşturulurken hata ile karşılaşıldı.
Aslında bir bakımdan M.S kullanıcılardaki üretici ve türetici zekayi tetikliyor.
Neyse'ki @karamani44'ün sorunu hallolmuştur diye umuyorum.

bir de bios'un klavye algılanamadı devam etmek için f1 e basın deyişi vardır..
Chmod bizim işimiz.

kuleyni

onu bunu bırakında windows 7 denediğimde flash belleğimi şifrelemiştim bitlocker ile sonra sağ tık biçimle yaptım biçimlendirdi hemen :)
adam şifrelediği şeyi biçimlendirir mi?

heartsmagic

Öhöm, konu çok mu dağıldı acaba :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

karamani44

üstadlar konu dağılmış hem de nasıl
sayfayı yatay yaptığımda microsoftun ayarlarından tamamen farklı oluyor normalde 18 sayfa olan bir yıllık plan 32 sayfa oluyor. işin ilginç yanı ubuntuda açtığımda bu belge windovs altında da problemli çalışıyor. bu arada müdürle papaz olduk planları geç hazırladığımdan. okuldaki bilgisayardan çıktı aldım ama birkaç gün sonra ama merak ediyorum bunu nasıl düzeltibelerim diye
selam ve muhabbetller

kuleyni

müdürle papaz olmanıza üzüldüm :(

planları excel ile yapmanız daha doğru olmaz mı hocam?

Ayrıca şöylede bir açıklama yapayım.Sayfa yapısı dikey iken genişlik 21 cm yükseklik 29.70 cm oluyor.Yatayda ise doğal olarak tam tersi.Eğer kopyala yapıştır falan yaptıysanız daha önce dikey formatta yazılmış bir belgenizden yatay halde bulunan kağıda yapıştırdığınızda her yanı dolmayabilir.Sizde böyle bir durum mu var?

canosayan

peki bilenlere başka bir soru sorayım.
sadece tek bir sayfayı farklı boyutta ve yatay tutmanın yolu var mı?

sayfa yapısı tüm sayfaların ayarlarını bozuyor.
mesela raporda 16. sayfamın a3 boyutunda ve yatay olması gerekli. farklı bir dosya ile sağlıyorum bunu. başka yolu yok mu?
Chmod bizim işimiz.

garafatma

Baktım ama bulamadım, sanırım yok.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

kuleyni

bende bakındım ama yok yapılan ayatı bütün sayfalara uyguluyor.Microsoftun office yazılımında da durum böyle mi ?

garafatma

Hayır MS word'de böyle bir ayar var, istenilen sayfa yatay yapılıyor. Ayarlarını da karşılaştırdım ama bulamadım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

canosayan

evet ben stil oluşturarakta denedim. olmuyor. malesef bu konuda ms 1 open 0
Chmod bizim işimiz.

osifa

Alıntı yapılan: canosayan - 08 Ekim 2009 - 09:03:21
peki bilenlere başka bir soru sorayım.
sadece tek bir sayfayı farklı boyutta ve yatay tutmanın yolu var mı?

sayfa yapısı tüm sayfaların ayarlarını bozuyor.
mesela raporda 16. sayfamın a3 boyutunda ve yatay olması gerekli. farklı bir dosya ile sağlıyorum bunu. başka yolu yok mu?

Yazıcı çıktısı için soruyorsanız, istemesenizde zaten her çalışma sayfası ayrı ayarlanıyor. Ben tüm sayfaları aynı yapmak için shift ile tüm çalışma sayfalarını seçip çalışmak zorunda kalıyorum.

Ayarları Sayfa önizleme/sayfa biçimlendirme'den yapıyorum.

Tilkisan

Arkadaşlar Ozgurlukicin.Com 'da  Hakan HAMURCU 'nun  " Farklı Yönde Sayfalar "  başlıklı bir yazısı var. 
belki size bu konuda bir fikir verebilir :  http://www.ozgurlukicin.com/nasil/farkli-yonde-sayfalar/

sabian

Alıntı yapılan: Tilkisan - 29 Ekim 2009 - 03:19:33
Arkadaşlar Ozgurlukicin.Com 'da  Hakan HAMURCU 'nun  " Farklı Yönde Sayfalar "  başlıklı bir yazısı var. 
belki size bu konuda bir fikir verebilir :  http://www.ozgurlukicin.com/nasil/farkli-yonde-sayfalar/

tam da başlığa cevaben hazırlanmış sanki :) demek ki aynı sorun bir çok insanda mevcut...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com