ilk açılışta donuyor

Başlatan gultekin13, 01 Ekim 2009 - 20:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gultekin13

merhaba ubuntuyu indirip cdye yazdım pcyi yeniden başlatıp cd den boot edip ubuntuya giriyorum dil seçiminden sonra donup kalıyor deneme amaçlı çalışan cd şeklinde kullanmak istiyorum ama dediğim gibi diğer seçenekler dahi (ubuntuyu deneme, disk kontrol,vs) bölümünde donuyor yardım ederseniz sevinirim...

bytan

Cd'ye yazarken hangi hızı kullandınız ve iso'yu md5sum kontorüne tabii tuttunuz mu? Usb üzerinde takılı aygıtınız var mı? Hangi sürümü deniyorsunuz? Ctrl+Alt+F1 veya F2 ile terminale geçtiğinizde bir hata var mı? F5 veya F6 ile kernel parametresi olarak aşağıdakileri eklediğinizde ne oluyor:

noapic nolapic
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

gultekin13

cdyi yazarken 4(x) hızında yazdım md5sum kontorlü hakkında bilgim yok daha detaylı açıklarsanız anlayabilirim, 9.04 sürümünü deniyorum,Ctrl+Alt+F1 veya F2 kombinasyonlarını uygulamadım sadece ctrl_alt_delet kombinasyonu ile çıkış yapıp tekrar boot etmeyi deniyorum F5 veya F6 ile kernel parametresine birşey eklemedim yani tam olarak ne yapmam gerektiğini söylerseniz tekrar denemeye çalışırım olmazssa tekrar indirip cdye yazmayı deneyeceğim ama aynı hatayı tekrar alırmıyım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ekim 2009 - 00:25:58

f2 ve f6 seçenekleri:hiçbirşey çımıyor
noapic-noaplic: seçeneklerini işaretlediğimde ubuntuyu denemek icin çalıştır seçeneğinin üstüne geldiğimde altta şu yazı çıkıyor:
açılış secene:seed/ubuntu.seed boot=casper initrd=/casper/initrd.gz quiet splash--
Nero ile yazmayı denedim disk kapanış hatası altım burn cdcc programı ile yazdırdım ama booot dil seçiminden sonra donuyor
Programı gelen rar klasörüyle beraber seçip cd ye yazdırıyorum yani rardan çıkarıp isoyu cdye yazdırmıyrum 4X hızında yazdırıyorum nero da disk one at seçeneği ile yazdırıyorum şimdi hatanın nerede olduğunu bana söyleyebilecek varmı

bytan

Google'da md5sum kontrolü diye arattırırsan ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsin. Cd'ye yazdırma işini ise, gelen iso dosyasını açmadan, "kalıbı diske yazdır" seçeneği ile yazdırmalısın.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

gultekin13

md5sum kontorlü bu sorun yok ve ben beş tane cd heba ettim bu konuda yardım edebilecekmisiniz veya edebilecek biri var mı beş tane cd heba ettim her seferinde aynı sorun ubuntu dil seçiminden sonra seçenekler geliyor karşıma ve ben ilk olanı seçip(bilgisayara kurmadan ubuntuyu denemek istiyorum) entere basıyorum ve öyle kala kalıyor he diğer seçenekleri seçtiğinde ne oluyor derseniz aynı şey onlardada oluyor disk kontr. bellek kontr. vs. hangisini seçersem seçeyim hiçbirşey başlamıyor sadece sabit diskten aç  seçeneğini kullanabiliyor oda zaten ubuntudan çıkıyor.
şimdi bu seçeneklerden birini seçtiğimde çok uzun bi süüre beklemem mi gerekiyor (ki ben beş dakika kadar bekledim yine sonuç aynı hiçbirşey olmadı) veya sorun nedir nerededir biri bana yardımcı olacakmı

bytan

Aklıma alternate iso önermekten başka bir şey gelmiyor.

PF @ ST

gultekin13

öncelikle yardım çabaların için teşekkür ediyorum hocam yazdığım cd de problem yokmuş ki cd takır takır çalışıyor peki problem nerde? vista 32 bit amd turion 2 gb ramli pcde çalışmayan cd xp 32 BİT intel 1 gb RAMLİ pcde canavar gibi çalıştı.
peki sorun nerde vistada; bunun sebebi ne onu da siz bilenlere sormak daha doğru olur tekrar teşekkürler
SAYGILAR...

bytan

Kurulumu wubi olarak yapmadığın için makinadaki işletim sistemi önem arz etmiyor. Son durumda problemin donanım farkından olduğu aşikar. Ama hangi donanım, hangi sebepten bunu belirleyemiyoruz. Bu yüzden alternate iso önerdim. Bu gibi durumlarda, alternate daha başarılı olabiliyor.

PF @ ST

gultekin13

hocam alternate iso amd 32 bit versiyonu yokmu ya intel var yada amd 64 bit ben hangisini indireceğim yani bendeki ram 2gb 64 biti kabul edermi ve ben bu cdyi intel ilemcili pcde de kullanacağım amd işlemcili pc dede ve bu alternate live cd gibi çalışıyordur herhalde hangisini indireyim intel mi amd 64 bit mi

heartsmagic

Alıntı yapılan: gultekin13 - 05 Ekim 2009 - 09:52:42
hocam alternate iso amd 32 bit versiyonu yokmu ya intel var yada amd 64 bit ben hangisini indireceğim yani bendeki ram 2gb 64 biti kabul edermi ve ben bu cdyi intel ilemcili pcde de kullanacağım amd işlemcili pc dede ve bu alternate live cd gibi çalışıyordur herhalde hangisini indireyim intel mi amd 64 bit mi

İşlemcin 64bitse 64bit ISO indir. Belleklerine değil işlemcinle alakalı bir durum.
Alternate ISO'da masaüstü yok, çalışan CD değil kısacası. Kurulum da grafiksel değildir, metin tabanlı yaparsın. Fakat temelde her şey aynıdır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gultekin13

işlemcim 32 bit amd ve amd 32 bit alternate iso bulamadım ama çalışan cd değilse iişime yaramaz zaten sanırım xubuntu deneyeceğim neyse yardım için teşekkürler

foma

Alıntı yapılan: gultekin13 - 06 Ekim 2009 - 13:57:56
işlemcim 32 bit amd ve amd 32 bit alternate iso bulamadım ama çalışan cd değilse iişime yaramaz zaten sanırım xubuntu deneyeceğim neyse yardım için teşekkürler

32 bit kullanmak istiyorsan 32 bit için oln isoyu indir. İşlemcinin amd ya da intel olması farketmez.
Eğer işlemcin 64 bit destekliyorsa ve sende 64 bit kullanmak istiyorsan amd_64 yazan isoyu indir. Yine işlemci markası önemli değil. Sistemin 32 bit ise 64 bitlik iso kullanamazsın ama işlemcin 64 bit destekliyorsa ister 32 bit ister 64 bitlik iso kullanabilirsin.
Son olarak herhangi bir sorunla karşılaştığımda denediğim parametreleri yazayım.

ide=nodma apm=off acpi=off noresume selinux=0 nosmp noapic maxcpus=0 edd=off nousb
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition