[Çözüldü] Openoffice 3.1.1 Belge Kurtarma Ekranı Kısır Döngüsü

Başlatan ceylandag, 01 Ekim 2009 - 18:30:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ceylandag

Openofice 3.1.1 kurulumunu yaptım.
Writer veya başka uygulamalardan herhangi birini açmaya çalıştığımda belge kurtarma ekranı geliyor ve kısır döngüye giriyor.
Bu problem nasıl çözülebilir?
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

xwes

Fazla ozelleştirmediyseniz home/kullanci/.openoffice.org klasorunu silerek ayarlari, dolayisiyla geçmişe ait kurtarilmasi gereken dosyalar bilgisini silmeyi deneyebilirsiniz.

ceylandag

Teşekkür ediyorum bahsettiğiniz işlem sonucu problem ortadan kalktı.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

ODİN

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=12609.0

bu konu kilitli olduğu için yeni konu açmak zorunda kaldım open offıce beni adeta çıldırttı misal bir belge açıyorum okumak istediğim satır için yukarı aşağı hareket ettirdiğimden kendiliğinden kapanıyor ve aynı belgeyi tekrar açmak istediğimde belge kurtarma açılıyor belge kurtarılıyor anck yine kapanıyor tekrar açıyorum tekrar kurtarılıyor -illa gel seni kurtaracağım diyor- ve bu döngü dönüp gidiyor yukarıda linkini verdiğim konuda çözüme ulaşılmış ancak ben henüz denemedim çünkü çözümü şu

Alıntı yapılan: xwes - 01 Ekim 2009 - 19:32:19
Fazla ozelleştirmediyseniz home/kullanci/.openoffice.org klasorunu silerek ayarlari, dolayisiyla geçmişe ait kurtarilmasi gereken dosyalar bilgisini silmeyi deneyebilirsiniz.

ben bu yolu denersem belge kaybeder miyim acaba?
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

heartsmagic

Belge kaybetmezsin zira senin belgelerin değil orada silinen. Silinen OoO'ya ait yapılandırma dizini. Ayrıca silmek yerine yedek de alabilirsin. OpenOffice'i kapat ve şu komutu ver:

mv ~/.openoffice.org ~/.openoffice.org.yedek

Ardından tekrar aç. Ancak bu komuttan önce arka planda çalışan herhangi bir OoO uygulaması olmasın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ODİN

home dizini altında open offıce sildim bleachbit ile çöpü boşalttım ancak halen aynı sorun sürüyor özelikle bir word belgesini açtığımda mauseın tekerleği ile hızlı bir şekilde istediğim satıra gelmeye çalıştığımda birden belge ekrandan kayboluyor ve tekrar konumundan belgeyi açmaya kalktığımda kurtarılma ara yüzü çıkıyor
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

heartsmagic

Bu belirli bir belge için mi oluyor, her belge için mi oluyor?

ODİN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Ocak 2010 - 02:04:56
Bu belirli bir belge için mi oluyor, her belge için mi oluyor?

bu bazı belgelerde oluyor bazılarında olmuyor ama birinde özellikle ve net bir şekilde gerçekleşiyor o belgede de ilerde işime yarayacağını düşündüğüm ve ubuntu forum dan aldığım bir konu başlığının içeriği mevcut içerikte oldukça fazla link var.. aynı sorun içerisinde jpg lerin olduğu ve yine aynı şekilde çeşitli forumlardan topladığım çeşitli makalelerde gözleniyor

heartsmagic

Bu durumda sorunu OoO'yu sıfırlayarak çözemeyiz. Belirli belgelerde yapıyorsa sorunun nereden kaynaklandığını bulmamız gerekmekte. Fakat ne yazık ki şu an neyin sebep olduğunu bilemiyorum.

Not: Şu an resmi de göremiyorum ne yazık ki.

ironic

ooffice -writer %F

komutuyla open office' i açtığında hata çıktısı alıyorsan buraya geç.

ODİN

Alıntı yapılan: ironic - 12 Ocak 2010 - 22:45:59
ooffice -writer %F

komutuyla open office' i açtığında hata çıktısı alıyorsan buraya geç.

önce aşağıdaki ler çıktı yine kurtar dedim çok hızlı şekilde bir hata verdi ekran görüntüsü alamadım ancak şöyle bir şey yazıyordu: "f de bu dizin bulanamıyor" dedi ve geçti. "heartsmagic" yukarıda eklediğim ekran alıntısıda aşağıdakinin aynısıdır

ironic

Şöyle bir yol deneyelim biraz garip olacak ama  :)

ekteki png uzantılı dosyayı , sorun çıkaran belgenin eski konumuna taşı ve uzantısını, sağ tıklayıp ad değiştir bölümünden odt yap. Open Office ile açmayı dene. Umarım işe yarar.

ODİN

Alıntı yapılan: ironic - 13 Ocak 2010 - 00:27:38
Şöyle bir yol deneyelim biraz garip olacak ama  :)

ekteki png uzantılı dosyayı , sorun çıkaran belgenin eski konumuna taşı ve uzantısını, sağ tıklayıp ad değiştir bölümünden odt yap. Open Office ile açmayı dene. Umarım işe yarar.

malesef olmadı open offıce dışında linux tabanlı daha stabil ve sorunsuz çalışan bir sitem varmı acaba ubuntu altında kullanabileceğim

ironic

ekteki png uzantılı dosyayı , sorun çıkaran belgenin eski konumuna taşı ve uzantısını, sağ tıklayıp ad değiştir bölümünden .odt yap. Open Office ile açmayı dene.

Abiword deneyebilirsin. Yalnız doc/docx uzantısıyla çalışıyor mu bilmiyorum. Depoda mevcut.

ODİN

Alıntı yapılan: ironic - 13 Ocak 2010 - 04:59:09

ekteki png uzantılı dosyayı , sorun çıkaran belgenin eski konumuna taşı ve uzantısını, sağ tıklayıp ad değiştir bölümünden .odt yap. Open Office ile açmayı dene.

Abiword deneyebilirsin. Yalnız doc/docx uzantısıyla çalışıyor mu bilmiyorum. Depoda mevcut.

pardon bir yeri yanlış yapmışım sizin ekte verdiğiniz doysanın masa üzerinde uzantısını odt. yaptım ve open offıce ile açtım açıldı fakat açılmadan önce kurtarılma ekranı çıktı öncekileri kurtardı ve sizin verdiğiniz ve içinde "deneme" yazan word belgesi açıldı fakat yine aynı sorun sürmekte doysa açılakta sonra pat diye ekrandan kaybolmakta

ironic

Şu an sorun sadece açılır açılmaz kapanması mı ?

Öncelikle şu komutu verdikten sonra tekrar dene.

rm -r .openoffice.org

Tekrar açmaya çalıştığında sorun devam ediyorsa aşağıdaki komutların çıktısına bakalım.

dpkg -l | grep java

ve

dpkg -l | grep office

ODİN

Alıntı yapılan: ironic - 13 Ocak 2010 - 15:34:39
Şu an sorun sadece açılır açılmaz kapanması mı ?

Öncelikle şu komutu verdikten sonra tekrar dene.

rm -r .openoffice.org

Tekrar açmaya çalıştığında sorun devam ediyorsa aşağıdaki komutların çıktısına bakalım.

dpkg -l | grep java

ve

dpkg -l | grep office

rm -r .openoffice.org
bu komuttan sonrada değişen bir şey yok malesef sorun açılır açılmaz kapanması değil açılıyor ardından farenin milini çevirip istediğim satıra gelmeye çalışıyorum hemen ekrandan kayboluyor sonrada o word dışında başka word dosyalarınıda açmaya çalıştığımda da aynı sorun onlarda da nüksediyor ama şöyle ilginç bir durum var mesela bu kurtarılma hatasını veren dosya çalıştırmazsam diğerlerini açarsam sorun yok ama onlarda da bazen oluyor fakat ilk olarak bu kurtarılma hatası aldığım dosyayı açarsam ve sonrada diğre dosyalarıda açmaya kalkarsam o ekrandan kaybolduktan yani kendiliğinden kapandıktan sonra diğer dosyalarda da aynı hatayı alıyorum ve kurtarma ekranı 10-20 belgeye dolup taşıyor

vandal@vandal-laptop:~$ rm -r .openoffice.org
vandal@vandal-laptop:~$ rm -r .openoffice.org
vandal@vandal-laptop:~$ dpkg -l | grep java
ii  ca-certificates-java                  20090928                                   Common CA certificates (JKS keystore)
ii  java-common                           0.30ubuntu5                                Base of all Java packages
ii  java-wrappers                         0.1.15                                     wrappers for java executables
ii  libaccess-bridge-java                 1.26.2-1ubuntu1                            Java Access Bridge for GNOME
ii  libaccess-bridge-java-jni             1.26.2-1ubuntu1                            Java Access Bridge for GNOME (jni bindings)
ii  libcommons-cli-java                   1.1-3ubuntu3                               API for working with the command line argume
ii  libcommons-lang-java                  2.4-4                                      Extension of the java.lang package
ii  libjline-java                         0.9.94-5~ubuntu1                           Java library for handling console input
ii  liblog4j1.2-java                      1.2.15-4ubuntu1                            Logging library for java
ii  libswt-gtk-3.4-java                   3.4.2-3                                    Standard Widget Toolkit for GTK+ Java librar
ii  sun-java6-bin                         6-15-1                                     Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (ar
ii  sun-java6-jre                         6-15-1                                     Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (ar
ii  tzdata-java                           2009u-0ubuntu0.9.10                        time zone and daylight-saving time data for
vandal@vandal-laptop:~$

laptop:~$ dpkg -l | grep office
ii  openoffice.org-base-core              1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- s
ii  openoffice.org-calc                   1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- s
ii  openoffice.org-common                 1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- a
ii  openoffice.org-core                   1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- a
ii  openoffice.org-draw                   1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- d
ii  openoffice.org-emailmerge             1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- e
ii  openoffice.org-gnome                  1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- G
ii  openoffice.org-gtk                    1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- G
ii  openoffice.org-hyphenation            0.3                                        Hyphenation patterns for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-hyphenation-en-us      2.4-4                                      US English hyphenation patterns for OpenOffi
ii  openoffice.org-impress                1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- p
ii  openoffice.org-l10n-common            1:3.1.1-4ubuntu1                           common files for OpenOffice.org language and
ii  openoffice.org-l10n-tr                1:3.1.1-4ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- T
ii  openoffice.org-math                   1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- e
ii  openoffice.org-style-human            1:3.1.1-5ubuntu1                           Human symbol style for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-thesaurus-en-au        2.1-3.1                                    Australian English Thesaurus for OpenOffice.
ii  openoffice.org-thesaurus-en-us        1:3.0.1-8ubuntu1                           English Thesaurus for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-writer                 1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- w
ii  python-uno                            1:3.1.1-5ubuntu1                           full-featured office productivity suite -- P

heartsmagic

Sorun yapan dosya özel değilse bir yerlere yükleme şansın var mı?

ODİN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ocak 2010 - 01:33:15
Sorun yapan dosya özel değilse bir yerlere yükleme şansın var mı?

yok özel değil ubuntu forumda mevcut olan bir makale sadece ben zaten bunların uzantısını değiştirip msde sağlama almak istiyorum çünkü bir çok defa yaşadım bazen oldukç güzel makalelerin yer aldığı siteler bloglar kapanıyor sonra arasak da bulamıyoruz o makaleleri türkçe dilinde.. upload etmemi mi söylüyorsunuz yanlış anlamadımsa ben ek de vermeye çalışayım ekleyebilirsem eğere uzantıyı png veriyorum odt yi kabul etmiyor

ironic

Aynı çökme durumunu bir süre sonra ben de yaşadım. Sorun sanırım resimlerin url ile eklenmiş olması. Resimler açılırken  internetten yüklüyor.

ODİN

Alıntı yapılan: ironic - 14 Ocak 2010 - 02:00:48
Aynı çökme durumunu bir süre sonra ben de yaşadım. Sorun sanırım resimlerin url ile eklenmiş olması. Resimler açılırken  internetten yüklüyor.

zaten benimde tahminim o yönde idi önceki mesajlarıma bakarsanız belgenin içinde bir çok url olduğunu özellikle belirttim diğer normal düz metinlerde yapmıyor zaten genelde bu belgede oluyor ve diğer içinde jpg linki felan olan  belgelerde oluyor

ironic

Eğer sayfaları kaydetmek istiyorsan .html olarak kaydedebilirsin.. İstediğin zaman tarayacınla html dosyasını açıp görüntüleyebilirsin. Firefox için  Dosya >> Sayfayı Farklı kaydet.

Ayrıca sayfayı resim veya pdf olarak  kaydeden eklentiler de var. Ör: Abduction

ODİN

peki bundan sonra öyle yaparım artık, teşekkürler çabalarınız için