[Çözüldü] Yazılımsal Komutlar hk.

Başlatan LnxBOS, 29 Eylül 2009 - 19:12:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LnxBOS

Merhabalar

Kısa bir süre sonra tekrar döndüm. Şimdi keytouch da tuş atamaları yaparken, Music Player - Previous vs. gibi komutlar verebiliyoruz. Bende hazır Compiz'e kendimi kaptırmışken şöyle küçük bir panel yapmak istedim. İçine Keytouch daki gibi Music Player - Next vs. gibi komutları çalıştıracak komutu nasıl anlayabilirim. Yani kısaca Music Player - Next olayının komutunu nasıl öğrenebilirim. Aslen zaten Windows .NET üzerinde uzmanlaşmış bir yazılımcıyım ama Linux'ü çözemediğim için komutlarda acemiliğim var. (Linux'de acemiliğim bitince yazılıma geçeceğim inşallah.)
Windows'dan sıkılmış, .NET ortamında yazılım yazmaktan bezmiş, yeni ortamlara başlamaya çalışan yeni bir Penguenci...

xwes

Tam olarak demek isteginizi anlamadim sanirim. eger mesela amarok playerina next komutunu nasil veririm diyorsaniz komut şudur: amarok --next
Herhangi bir programin komutlarini ogrenmek için terminalde programadi --help yazabiîrsiniz.

LnxBOS

Aynı bu şekildeydi, doğru anlamışsınız teşekkür ederim :)
Windows'dan sıkılmış, .NET ortamında yazılım yazmaktan bezmiş, yeni ortamlara başlamaya çalışan yeni bir Penguenci...

xwes

Alıntı yapılan: LnxBOS - 29 Eylül 2009 - 21:33:27
Aynı bu şekildeydi, doğru anlamışsınız teşekkür ederim :)
Rica ederim.