[Çözüldü] sistem-yönetim-açılmayan bölümler

Başlatan obivanhelsing, 28 Eylül 2009 - 00:18:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

obivanhelsing

selamlar pc me ilk defa ubuntu kurdum pc de uzun zamanda klamasını istiyorum ama bu sorunlar olduu sürece zor
ubuntu 9.04 kurdum ama  çözemediğim bir kaç sorun var
ekle-kaldır çalışmyor ama synaptik olanı çalışıyor
rhythmbox açılmıyor alt panelde gözüküyor ama program açılmadan kayboluyor
film oynatıcı ise  görünüyor ama hemen kaybolup kapanıyor kendi kendine
buraya kadar sorun değil bunları başka yazılımlarla kapatabilirim (mesela audacious tıkır tıkır çalışıyor)
sistem- yönetim bölümünün altında çalışmayan birçok şey var örnek olarak,
dil desteği
donanım sürücüleri
güncelleme yöneticisi
sistem sınama
yazdırma
yazılım kaynakları
tecihlerden ise ana menü ve yazıcı kısımları açılmyor
zaten yazıcıyl alakalı olan hiç * bir şey açılmıyor hp laserjet 1005 yazıcımı bilgisayar görmedi
birde son olarak bu çalışmayan sekmelerin çoğu araç çubuğuna geliyor .... başlatılıyor diyor ve sonra kayboluyor
bu sorunlar la ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim

bijehr

Tüm konulara cevap verebilecek kadar bilgili değilim ama 1 konuda tavsiye 1 konudada çözüm önerebilirim.

Video konusunda smplayer kullanmanı öneririm, şuana kadar herhangibi bir sorunla akrşılaşmadım.

yazıcıya gelirsek ben de de vardı sorunu şöyle çözdüm

Alıntı YapUBUNTU NOTES
------------
    Install build-essential FIRST:
   $ sudo apt-get install build-essential
   $ wget -O foo2zjs.tar.gz http://foo2zjs.rkkda.com/foo2zjs.tar.gz
   $ tar zxf foo2zjs.tar.gz
   $ cd foo2zjs
   $ sudo make uninstall
   $ make
   $ ./getweb 1020
       OR other printer
   $ sudo make install install-hotplug cups
1020 yerine 1005 yazacaksın. Bunları yaptıktan sonra şuan tam hatırlamıyorumda ayarlardan yazıcı kısmını disable et ve ya sil sonra elle tekrar kur ondan sonra çalışması lazım.

heartsmagic

Bu kadar sorunun aynı anda baş göstermesi normal değil. Bu sorunlar sıfır kurulumun hemen sonunda mı oldu? Güncelleme sonrası mı oldu? Sen bir şeyleri kurcaladın da bundan sonra mı oldu? Biraz daha detaya ihtiyaç var. Ayrıca biraz da durumu analiz edelim. Örneğin Rhythmbox'u konsoldan başlatıp program kapandıktan sonra son aldığın çıktıları buraya geç:

rhythmbox

Sistem tarafındaki çalışmayanlardan bir tanesini de deneyelim. Örneğin dil desteği:

gnome-language-selector
Yine program kapandıktan sonraki son satırları buraya geç.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

obivanhelsing

hepsi sıfır kurulumda oldu ilk başta film oynatıcı açılıyordu sonradan açılmamaya başladı
ayrıca console dan yazınca da hiç birşey vermiyor sadece satır atlıyor

localhost

Bence ISO da bir anormallik olabilir. 2. Sefer kurun düzelir :) Hem tecrübe edinmis olursunuz. Bu öneriyi neden yaptigimida bilmenizi isterim. Forumda sizinkine benzer cok cesit sorular var. Kullanicilara yardimci olamadigimiz durumlarda, kullanicilar 2. sefer yeniden kuruyor. Sonra attigi mesaja aynen sunu yaziyor. Tekrar sifirdan kurulum yaptim sorunlar kalkti. Belki sizde de bu sekilde olabilir.
Linux LPIC1 - MCSA

obivanhelsing

saol öle yapacam bu gidişle

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Eylül 2009 - 23:28:49

ok yeniden yukledim ve hersey duzeldi  yardimlar icin tesekkurler

heartsmagic

Alıntı yapılan: localhost - 28 Eylül 2009 - 19:04:46
Kullanicilara yardimci olamadigimiz durumlarda, kullanicilar 2. sefer yeniden kuruyor. Sonra attigi mesaja aynen sunu yaziyor. Tekrar sifirdan kurulum yaptim sorunlar kalkti. Belki sizde de bu sekilde olabilir.

Bingo :)

Konuyu etiketliyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.