Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:30:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Amarok
203 (36.1%)
Audacious
161 (28.6%)
Banshee
56 (10%)
Exaile
23 (4.1%)
JuK
4 (0.7%)
Listen
4 (0.7%)
Noatun
0 (0%)
Rhythmbox
307 (54.6%)
Sonata
4 (0.7%)
Songbird
18 (3.2%)
XMMS
11 (2%)
Diğer
41 (7.3%)
Aqualung
5 (0.9%)
Clementine
60 (10.7%)
DeaDBeeF
16 (2.8%)
Qmmp
5 (0.9%)
Quod Libet
1 (0.2%)
Mixxx
2 (0.4%)
BeatBox
2 (0.4%)
Ncmpc
1 (0.2%)
Tomahawk
1 (0.2%)
VLC
13 (2.3%)

Toplam Oy Verenler: 562

munirekinci

Yazılımlar harf sırasına göre dizilmiştir.
Müzik oynatıcılar hakkındaki fikirlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

heartsmagic

KDE altında olsak Amarok ancak Gnome altındayken Amarok kullanmayı sevmiyorum.  Exaile Amarok'a en yakın oynatıcı fakat bana soğuk geliyor. Bu nedenle Banshee. Ancak sanırım yakında Exaile'e geçeceğim zira Banshee ekibi hiç sevmediğim bir şey yaptı: Amaçtan sapma. Bir müzik oynatıcısından beklenen müzik parçalarını oynatmasıdır, video klip ayrı bir olaydır ve video oynatıcı ile izlenmelidir. Ha ikisi bir arada olsa olmaz mı diyenler olabilir fakat bir proje ne kadar dallanıp budaklanırsa o kadar kötü hale geliyor.

Not: Windowstayken de mp3 için Windows Media Player kullananları çok garipserdim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lseker

Bana Rhythbox yetiyor. Çalıyor işte ne güzel daha ne ?  :)
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

Semih

A.Semih Türk

fcengiz

Linux

Audacious ve Exaile kullanıyorum, hoşuma gidiyor.  ek olarak söylemek gerekirse, xmms.

Sypro

AmaroK. Kullanımı kolay arayüzü tatmin edici.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Siser

Bence Gnu/Linux kullanmak sadece bir isletim sitemi tercih etmek degil. Hayatta pek cok seyde oldugu gibi bir "tarafi" secmek. Ve dogru taraftasin. Hoş geldin.

atillux

Genellikle Amarok kullanıyorum, ama listede adı geçen programların hepsi kurulu. Rhythmbox'ın bu sürümü hoşuma gitti, ara sıra da onu kullanıyorum.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

umutubuntu

demir

Rhythmbox.. Kullanmadan önce bana basit geliyordu. Ancak şimdi vazgeçilmez oldu....

Kişisel ruh halime göre tıkladığım zaman sadece o sanatçıyı çalması, ya da belirli bir müzik türünü ya da içinde hal ve durumlara göre istediğim kadar müzik listesi oluşturabilmek...

Rhythmbox.. basit görünümlü iş devi.. :)
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

matafleur

Amarok.Özellikle üzerinde çalışan scriptler mükemmel bence.

@lemci

gypso

Audacious ses kalitesi süper, hepsini denedim en temiz ses kalitesi audacious da, sağlam bir ses sistemi olanlar farketmiştir.

Kutadgu

Gnome masaüstü-Kde uygulamaları düsturundan yola çıkarak :)

Amarok.

öntanımlı olarak gelen totemde , parçalarda dinlemek istediğim kısma direkt gidince hata vermesi beni yeni müzik çalar arayışlarına yöneltti , bu şekilde amarok gibi mükemmel bir uygulamanında var olabileceğini  öğrenmiş oldum :D ama burada audacious un da bahsi çok geçmiş bir ara onu deneyeceğim :)

komikimben

izzetguntalaz

Ya ben mp3 ler için de totem i kullanıyorum. Çok komik olmuyo dimi.
Listede olsa seçerdim yanide yoktu.

s1bernet1k

Amorak kullanıyorum kullanımı basit ve inanılmaz scriptleri var . hemen hemen hepsini denedim :D
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

Kutadgu

Alıntı yapılan: zafercanpolat - 22 Mayıs 2008 - 17:43:51
Amorak kullanıyorum kullanımı basit ve inanılmaz scriptleri var . hemen hemen hepsini denedim :D

script tam olarak nedir ? ek uygulama gibi birşeyse önerebileceğiniz kullanışlı olanları varmı?

s1bernet1k

Alıntı yapılan: ozguran - 22 Mayıs 2008 - 19:32:58
Alıntı yapılan: zafercanpolat - 22 Mayıs 2008 - 17:43:51

script tam olarak nedir ? ek uygulama gibi birşeyse önerebileceğiniz kullanışlı olanları varmı?

Winamp pluginleri gibi düşünebirsin. Mesala lyric cn çalan şarkının sözlerini buluyor netten genelde ben yabancı parçalar dinlerken bunu kullanıyorum güzel zevkli oluyor ayrıyeten ingilzce kelimelere kulak daha çok aşina oluyor.  :) Gnome multimedya keys: klavyenin multimedya tuşlarını amarok ile uyumlu hale getiriyor. Daha aklıma gelmeyen yüzlercesi.
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

MURATSPLAT

Amarok müzik oynatıcının kıralı bundan hiç şüphem yok. Windows versionu olsa hiç şüphesiz winampın tahtını sarsacak.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

such

Amarok kullanıyorum, hangi şarkıyı sevdim hangisini sevmedim iyi tahmin ediyor. Dosyaları düzenlemek inanılmaz derecede kolay. Şarkı çalarken wikipedia bilgileri, şarkı sözleri, MP3 etiketleri için MusicBrainz kullanması ve bunlar için sadece kurmak ve kullanmak yeterli olması amarok'u seçmeme sebep oluyor. (ah birde doğuştan gnome uygulaması olsaydı diye iç geçirmiyor değilim.:=)

ufuk_k

Amarok > ALL

Müzik koleksiyonuna sahipseniz ve sanatçılarla, albümlerle yakından ilgileniyorsanız, amarok en iyisi. Exaile da aynı işlevlere sahip fakat, parça değiştiğinde information penceresi yenilenip diğer parçanın bilgisini wikiden almıyor. Mesele burada :D

hasansahin

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.