synaptic ve ekle kardır sorunu

Başlatan umutcan_61, 26 Eylül 2009 - 18:54:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umutcan_61

s.a

synaptic ve ekle kardır rı kullanamıyorum hata veriyor her ikiside hatalar aşşağdadır

bytan

Resim ekleyeceğin zaman dosya paylaşım sitelerine değil de, benim eklediğim gibi eklenti olarak eklersen veya içerisindeki yazıları kopyalayıp buraya yapıştırırsan daha iyi olur.

Forumdaki sources.list düzenleme başlığını uygulayarak dosyanı yeniden düzenlersen sorunun çözülür.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

umutcan_61

synaptic hatası

E: Malformed line 54 in source list /etc/apt/sources.list (dist parse)
E: Depo kaynakları listesi okunamıyor.
Sorunu gidermek için depo sorgu ekranına gidin.
E: _cache->open() failed, please report.

ekle kaldır hatası

This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.

bytan

Ben genel olarak söyledim. Kopyalama imkanın varken resimlerle uğraşmana gerek yoktu. Resimlerde de okunuyor hatalar. Dediğim gibi forumdaki sources.list başlığını bulup düzenlersen sorun çözülür.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST