[Çözüldü] Firefox 3 Beta 5 - Baglanti Sorunu.

Başlatan Linux, 19 Mayıs 2008 - 15:50:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux

Öncelikle Forumda Mozilla ve Firefox altında arama yaptım hepsine tek tek baktım ama benzer bir sorunla karşılaşan göremedim. Bu yüzden başlık açmayı uygun gördüm, daha önce açıldıysa bu konu hakkında bir başlık gerçekten özür dilerim.

Soruna gelince ;

8.04 Hardy kullanıyorum, Firefox 3 Beta 5 web browserim ile, Ubuntu-tr.net sitesi aldında geziniyorken, birden türkçe karakterleri, abuk subuk türden algılamaya başladı ve göstermemeye başladı.
sayfayı refresh yaptım belki düzelir diye ama değişen birşey olmadı. Firefox'u kapatıp tekrar açmak sorunu giderecektir diye düşündüm ama bu seferde aklımın ucuna gelmeyen bir problemle karşılaştım.

Firefox malesef hiç bir siteye girmiyor (Daha önce girdiğim Cookie'lerde kayıtlı kalmış index sayfaları hariç ) ama net bağlantısı var buna eminim çünkü zaten net'im bağlı gösteriyor ve aynı anda limewire'den mp3 indiriyorum xchat ile chat yapıyorum ama mozilla'dan hiç bir adrese giriş yapamıyorum.

Cookielerde kayıtlı oldugundan dolayı, Mozillayı açınca açılış sayfası olarak Google, ekranıma geliyor ama, herhangi bir arama yapmak için, metnimi yazıp enter' e basmamla sayfa görüntülenemiyor ibaresinin karşıma gelmesi bir oluyor.

Bu sorun sanıyorum ki firefox'tan kaynaklanıyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş var mı acaba ?

sudo apt-get remove firefox
sudo apt-get autoremove firefox

ile kaldırıp

sudo apt-get install firefox

ile kurmayı denedim ama nafile.

başka bir web browser indirip denesem acaba yine aynı sorunla karşılaşırmıyım..

matafleur

Tavsiyem firefox3 oturana kadar firefox2 kurmandır.Hala sorunsuz çalışmaya devam ediyor.Tabi bunu yapmadan önce home klasöründeki .mozilla dosyasını uçurmanda fayda var çünkü eğer önceden kurduğun eklentiler varsa sorun çıkabiliyor.

Bunun takibinde java,mplayer ve benzer pluginlerin çalışmayabilir.Çözümlerini sitede bulabilirsin sanırım.Bulamazsan http://plugindoc.mozdev.org/linux.html öneririm.O da olmadı biz hep buradayız yine bekleriz (:

munirekinci