CD den ubuntu yu başlatarak hdd leri görebilirmiyim

Başlatan agahemre, 25 Eylül 2009 - 22:16:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agahemre

merhaba arkadaşlar yeni kullanıcıyım öncelikle. öğrenmek istediğim şey cd den ubuntuyu başlatarak hdd leri görmeye çalışıyorum ama hdd leri gördüğü halde içeriğe giremiyorum önemli verileri kurtarmam gerek..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

ebubekirs

Disklerin içine girmeye çalıştığınızda "yetkiniz yok" mu diyor? Eğer öyleyse Alt-F2 ile açılan pencereye

sudo nautilus yazarak dosya yöneticisini açın.

Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

agahemre

bilgisayarıma girdiğimde yani dosya yoneticisinde hdd leri 21,0GB media 56,4GB Media olarak görüyor içlerine tıkladıgımda system volume information klasörü çıkıyor onunda içine girdiğimde mount point manager database çıkıyor onu da çalıştırmak istemedim herhangi bi veri kaybı olmasından çekindim..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Eylül 2009 - 00:08:15

!!!acil yardım arkadaşlar!!! mount point database veri kaybına neden olabilrmi?

bytan

Verilerinizi kurtarmaktan kastınız, o dosyaları çalıştırmaksa pek mümkün olmayabilir. @ebubekirs'in verdiği komutla disklerin içine girip, istediğiniz dosya üzerinde okuma/yazma haklarıyla işlem yapabilirsiniz. İstediğinizi alır istediğiniz yere yedeklersiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST