Çalıştıramadığım bir eklenti Hakkında.

Başlatan kalkan1973, 25 Eylül 2009 - 10:57:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalkan1973

Bazı WEB sitelerinde Canılı yayın ya da media izlerken akışı sağlayan MİCROSOFT MEDİA SERVER PROTOKOL SOURCE eklentisine ihtiyaç duyuluyor. Yüklemeye çalışıyorum sistem karşılık gelen bi eklenti bulamıyor. Dolayısıyla canlı yayın ya da media dosyalarını izleyemiyorum. UBUNTU da MİCROSOFT MEDİA SEVER PROTOKOL SOURCE eklentisine hangi eklenti ya da FLASH uygulama veya yazılım karşılık geliyor.

Bildiğim bi örnek vereyim.

www.dosttv.com

canlı yayını bi tıklayıp deneyin...
Evde İşte her yerde Linux

agritux

Dosttv ye mail atın. Neden sitenizde windows media player eklentisi kullanıyorsunuz? biz linux kullanıcıları sitenizi kullanamıyoruz deyin. Bakalım ne cevap gelecek.
Öyle bir eklentinin karşılığı yok. En azından ben bilmiyorum

kalkan1973

DOST tv ye mesaj yazdım. Cevap bekliyorum. Fakat Microsoft Media Server Protokol Source eklentisinin karşılığı Linux'da olmalı kanısındayım.

Not: Lütfen yazılarınızı büyük harflerle yazmayınız.

bytan

MS protokollerinin her birinin linux karşılığı yok. En basitinden msn bağlantı protokolleri bile zaman zaman değiştiriliyor ve resmi olarak desteklenmeyen linux kullanıcıları kısa süreli de olsa sorun yaşıyor. Her protokol de bunun gibi çözülebilecek bir durumda olmuyor. Bu yüzden, site yapımcıları, windows dışında da sistemlerin olacağını hesaba katarak sitelerini geliştirirlerse, kullanıcılar tepkilerini daha sık dile getirirlerse işler daha da kolaylaşır. Aksi durumda, her şey win sistemlere göre hazırlanırsa, linux tarafındaki geliştiriciler de, sürekli yeni gelişim yapmak yerine bu sistemlere uyumluluğu sağlamakla uğraşırlar ve bu çalışma da pek randımanlı ve mantıklı olmaz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kalkan1973

Kardeş TF de de LİNUX savunuyoruz. WİNDOWS'a özellikle güvenlik yönünden alerjim var. Bu yüzden WİNDOWS da çalışan tüm eklentilerin LİNUX da karşılığı olmalı bence...AH işte elimden gelse de yazılım dilinde yardımcı olsam. Hevesleniyorum ama kodlamadan anlamıyorum...

heartsmagic

Alıntı yapılan: kalkan1973 - 26 Eylül 2009 - 01:02:48
Kardeş TF de de LİNUX savunuyoruz. WİNDOWS'a özellikle güvenlik yönünden alerjim var. Bu yüzden WİNDOWS da çalışan tüm eklentilerin LİNUX da karşılığı olmalı bence...AH işte elimden gelse de yazılım dilinde yardımcı olsam. Hevesleniyorum ama kodlamadan anlamıyorum...

Bunun yerine herkes daha standart protokoller kullansa daha güzel olmaz mı? Neden illa MS'nin peşinden koşturmak gereksin. Evet hepsi olsa güzel olur ancak "olmalı" demekle "olsa güzel olur" demek farklı algılanabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kalkan1973

Bahsettiğim protokolün LİNUX da karşılığı mutlaka olmalı. MS ile rekabet lazım...

ironic

MMS protokolü Linux ortamında destekleniyor. Sorun site kodlamasında... doğrudan windows media player kullanmak istemesi.

mms://www.dosttv.com/dosttv

adresini Totem ile ya da herhangi bir video oynatıcı ile açabilirsin.

heartsmagic

Alıntı yapılan: kalkan1973 - 27 Eylül 2009 - 21:09:58
Bahsettiğim protokolün LİNUX da karşılığı mutlaka olmalı. MS ile rekabet lazım...

Benim takıldığım nokta işaretlediğim kısım. Neden mutlaka olsun ki? Ha, eğer belirtilen protokol zaten standart bir protokolse desteği gelir. Fakat sadece Windows'a özel bir şey neden mutlaka olmalı? Mecburiyet neden olsun? Tekrar edeyim, olması güzel olacaktır ile mutlaka olsun farklı algılanır. O zaman exe programların da mutlaka çalışması lazım, olmazsa olmaz desin birileri. Ne kadar mantıklı olur?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kalkan1973

Alıntı yapılan: ironic - 27 Eylül 2009 - 21:22:57
MMS protokolü Linux ortamında destekleniyor. Sorun site kodlamasında... doğrudan windows media player kullanmak istemesi.

mms://www.dosttv.com/dosttv

adresini Totem ile ya da herhangi bir video oynatıcı ile açabilirsin.
Ne TOTEM ne de diğer media player larla açılmıyo. Çok denedim olmuyo. Neyse Radyosundan faydalanıyorum. Ama benzer protokolü kullanan sitelerde de LINUX da sorun çıkıyo. LINUX her media yı açabilmeli girmediği yer kalmamalı bence...