uygulama ekle listesi

Başlatan ahmetturan, 20 Eylül 2009 - 05:49:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetturan

her hangi bir dosyanın özelliklerine girip birlikte aç a tıklayıp oradanda ekleye tıkladığımda gelen uygulama ekle menüsünde çok alakasız programlar var ve bunlar tekrar ediyor.
bir ara wine ile windows media player ı yüklemiştim. sonradan sildim. listede ise windows media player, rundll32, wordpad ve a wine application seçeneklerinden bir sürü var. neden böyle oldu acaba?  
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

heartsmagic

Gnome'un kafası karışmıştır. Daha doğrusu o şekilde algılıyordur olayları. Sen program kurmuşsun ve kendisi de dosyayı onunla ilişkilendirip sana seçenekte bulunuyordur. Cidden çok rahatsız edici bir durumsa bu seçeneği nereden okuduğunu araştırman gerekiyor. Doğrudan bilen birileri varsa tabii güzel olur. Eğer araştırıp da bulamadıysan birileri yardımcı olmaya çalışır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tilkisan

@ahmetturan   ~/.local/share/applications/      dizini altında  userapp-  seklinde baslayan dosyalar göreceksin (örn:userapp-notepad.exe-HDZ71U.desktop). işte o dosyalar senin o menüde görmek istemediğin seçeneklerdir, onları silersen menüden kalkarlar. (ama her ihtimale karşı onları silmeden önce yedeklemende fayda var)
ayrıca ubuntuforum daki bu topic te  işine yarayabilir.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=362368

heartsmagic

Teşekkürler @Tilkisan. Bilgi hazneme yeni bir şey daha katmış oldum böylece.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tilkisan

rica ederim @heartsmagic , faydalı olabilmek güzel   :)