Fare düzgün çalışmıyor, kontrol edilemiyor

Başlatan sudocu, 20 Eylül 2009 - 00:14:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sudocu

jaunty'den beri oyunlarda tiklama yaptigimda mouse sag alt koseye kaciyordu. karmic alpha 6 kullaniyorum ve ayni sorun devam ediyor. bir de xorg server test deposu yukleyerek xorg dosyasini guncelledim, bu sefer sadece oyunlarda degil masaustunde bile mouse kontrol edilemez hale geldi. compiz veye ekran cozunurlugu gibi seylerle alakasi yok. ayrica bluetooth mouse ve kablolu baska bir mouse calisirken asil kullandigim a4 x7 mouse takiliyken bu sorun ortaya cikiyor.
her seyin basi sudo!

garafatma

Ben bu sıkıntıyı Windows'ta da yaşardım.

Burayı anlamadım
Alıntı Yap
ayrica bluetooth mouse ve kablolu baska bir mouse calisirken asil kullandigim a4 x7 mouse takiliyken bu sorun ortaya cikiyor.

Onlar beraber takılıyken mi bu sorunu yapıyor? Yoksa ayrı ayrı onlarda da mı aynı sıkıntı var
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

raspacı

Alıntı YapSection "Module"
SubSection "extmod"
Option "omit xfree86-dga" # don't initialise the DGA extension
EndSubSection
xorg.conf dosyasına bu kodu eklemek benzer bir sorunu çözmüş ama yinne de yedek almanı öneririm.
sudo cp  /etc/X11/xorg.conf  /etc/X11/xorg.confyedek
sudo gedit /etc/X11/xorg.conf
http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-475139.html
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

sudocu

Alıntı yapılan: keiser_soze - 20 Eylül 2009 - 00:20:22
Ben bu sıkıntıyı Windows'ta da yaşardım.

Burayı anlamadım
Alıntı Yap
ayrica bluetooth mouse ve kablolu baska bir mouse calisirken asil kullandigim a4 x7 mouse takiliyken bu sorun ortaya cikiyor.

Onlar beraber takılıyken mi bu sorunu yapıyor? Yoksa ayrı ayrı onlarda da mı aynı sıkıntı var

a4 takiliyken sorun var. hepsi ayni anda takili degil. bluetooth mouse sorunsuz calisiyor, diger mouse da oyle ama onemli olan a4 cunku oyunu onunla oynuyorum. digerleri cok super olsa da muhim degil yani mouse da calismazsa artik sacma oluyor. eskiden calisyordu cunku.

ek: yukaridakileri ekleyince x baslamiyor.
her seyin basi sudo!

heartsmagic

Bu A4 nasıl bir şey? USB mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sudocu

evet usb.
kurdugumdan beri kullanamayinca jaunty'ye geri dondum. onda mouse sadece oyunlarda sorun cikariyordu. biraz daha yeni diye nvidia'nin sitesindeki son surucuyu elle yukledim. problem ortadan kalkti. belki karmic icin de surucu'yu elle yuklemek ise yara(yacakti)r.
her seyin basi sudo!

heartsmagic

Oyunlardaki sorunla grafik kartı sürücüsü ilişkisi aklıma yatıyor da sistem genelindeki problem düşündürüyor beni (Karmic üzerindeki). İlk aklıma gelen yeni X sürümü ile Nvidia sürücü uyuşmazlığı gibi absürd bir şey. Tamamen yanılıyor da olabilirim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sudocu

jaunty cozuldu diyebiliriz. karmic uzerinde xorg test deposunu ekleyip guncelleme yapinca masaustu dahil her yerde sorun vardi. o zaman acik kaynak surucu ile de denemistim bir sey degismemisti. karmic cikana kadar duzelmesini umuyorum.
her seyin basi sudo!