Banshee'de müzik dosyaları eklenmiyor

Başlatan meluh, 18 Eylül 2009 - 08:27:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meluh

Aynı müzik dosyaları Rhythmbox'ta yada Audacious'ta sorunsuzca ekleniyor ve çalınıyor.

heartsmagic

Parçaların olduğu dizinler Türkçe karakter içeriyor mu? Gerçi problem olmaması lazım ama alan daraltması yapalım. Bir de bütün parçalar mı eklenmiyor yoksa bunlar arada sorunlu olanlar mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

meluh

/media/DEPO/Muziklerim müziklerimin bulunduğu klasör bu. Bunun altında Türkçe karaker içerenlerde var içermeyenlerde var. Ama hiç bir müzik dosyasını ekleyemiyorum. Her müzik dosyası kadar error yazıyor kenarda.Müzikleri Ubuntunun kurulu olduğu diske kopyalayıp da denedim ama sonuç yine aynı
Banshee'yi yeniden kurup kaldırdım ama değişen bir şey olmadı.Asıl garip olansa daha önce Banshee'yi rahatça kullanıyordum, son format attıktan sonra kurduğumda böyle bir sorun oluştu.

garafatma

Hatanın tam çıktısı "error" mu yoksa başka şeylerde yazıyor mu? Bilelim ki ona göre yorum yapalım değil mi :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

meluh

Alıntı yapılan: keiser_soze - 22 Eylül 2009 - 01:49:12
Hatanın tam çıktısı "error" mu yoksa başka şeylerde yazıyor mu? Bilelim ki ona göre yorum yapalım değil mi :)
Sadece kenarda "error" yazıyor.
Alıntı yapılan: Kirmizi - 22 Eylül 2009 - 13:51:49
cat /etc/fstab ciktisina bakalim.
root@melih-laptop:/home/melih# cat /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
#  -- This file has been automaticly generated by ntfs-config --
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>

proc /proc proc defaults 0 0
# Entry for /dev/sda3 :
UUID=e7c963e6-6049-4d80-a003-9d4d17ffa5e2 / ext3 relatime,errors=remount-ro 0 1
/dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0
/dev/sda1 /media/melih ntfs-3g defaults,locale=tr_TR.UTF-8 0 0
/dev/sda5 /media/DEPO ntfs-3g defaults,locale=tr_TR.UTF-8 0 0
root@melih-laptop:/home/melih#

_HapS_

banshe hiç kullanmadım ama ayarlarına bi bak bakalım hangi sound engine yi kullaniyor xine gstreamer gibi seçenekelr var mı onları bi kontrol et

localhost

Fstabta locale var. Peki sunu deneyebilirmisin? Exaile icine muziklerin oldugu yerden birtane muzigi sürükle yöntemi ile dene. Bakalim bu sekilde calisacakmi ? Rhythmbox programi ile muzikler caliyormu?
Linux LPIC1 - MCSA

meluh

Sorunu biraz garip olsada çözdüm.
Çözüm şöyle;
Müzik eklemeye çalışırken erros yazısının üstünden music library'e sağ tıklayarak import music diyerek ekliyordum._HapS_'ın dediğine bakmak için ayarlara girdim orada ayarlarda music library olarak Ubuntudaki Müzik klasörü seçilmişti bende onu müziklerimin bulunduğu klasörle değiştirdim. sonra şarkılar sorunsuzca tek tek eklenmeye başladı. Garip olansa ayarlardan klasörü tekrar Müzik yapınca klasörde şarkı olsa dahi eklenmiyor.Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim :)

heartsmagic

Banshee'nin hangi sürümü bu?
Cevabın ardından konuyu kapatalım bizler de. Gerçi bu bir böcekse ve geri bildirim yapılmamışsa yapmamız faydalı olabilir.

meluh

heartsmagic

Alıntı yapılan: meluh - 23 Eylül 2009 - 14:56:10
Banshee 1.4.3

Banshee kullanan başkaları da varsa ve durumu teyit edebilirse müteşekkir oluruz. Eğer herkeste aynı durum varsa bir hata kaydı açmaya çalışırız (tabii yoksa).

Yusuff

Ben de aynı sürümü kullanıyorum ve her şeyini sorunsuz kullanıyorum. Sanırım banshee'de bir hata yok. Zaten arkadaş da son formattan sonra sorun yaşadığını belirtmiş.

Bence bir hata kaydına gerek yok çünkü en sorunsuz kullandığım müzik oynatıcı banshee, sesi de güzel :)
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068