Virtualbox /dev altına yazamama problemi

Başlatan mccaner, 18 Mayıs 2008 - 12:23:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mccaner

sayın münirekinci kardeşim verdiğin bilgiler gerçekten yeni kullanıcılar için çok öneli. Ve bende bu yeni kullanıcılardan biriyim. burda benim sorunum virtualbox ile olacak . bu program çalışmak için dev klasörü içine yazmak istiyor. fakat ilk başta sadece root kullanıcısına açık olan bu kalsörü verdiği bilgilerden yaralanarak hem kendime hemde virtualboxgroup için açtım fakat bana yine aynı sorunu söylüyor. dev klasörüne yazamıyorum verilen izinlerden emin ol diyo. root olarak dediğin gibi açılış yapmaya çalıştım fakat "bu ekrandan root girişine izin verilmiyor" diyor. bir türlü işin içinden çıkamadım . yardım edersen sevinirim teşekkürler.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

unalk

klavyeden Alt tuşu + F2 tuşlarına bas ve komut satırını çalıştırmış olursun burada ubuntu için gksu virtualbox yazıp enter a bas
çalışır kubuntu için kdesu virtualbox  aynı şekilde kolay gelsin.

heartsmagic

Virtualbox'ın sudo ile çalışmasına gerek yok. Soruya bir daha baktım da senin sorduğun grup ayarlamaları ise chmod işini görecektir. Tam hatayı geç buraya yoksa yardımcı olamayız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

toxidas

kullanıcı hesabına virtualbox grubuna üye yaparsan sorun çözülebilir root ile açmana gerek yok system>administration>users and groups ile deneyebilirsin