usb diskte olan live sistemi cdye yazma sorunu

Başlatan fallofahero, 10 Eylül 2009 - 09:23:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fallofahero

merhabalar ben ubuntuyu "Sistem>Yönetim>Usb Başlangıç Diski Oluştur" seçeneği ile 8gb lık bir flash diskte live olarak imajını attım ve daha sonra bazı dosyaları değiştirerek açılışı vb yerleri kendimce modifiye ettim şimdi bu usb diskteki live sistemi (aynı bir ubuntu cd sindeki dosyalar var) nasıl bir teknikle cd ye yazmalıyım acaba?

açılışlı cd yapmaya çalıştığımda md5sum hatası veriyo dosyalara değişiklik olduğu için, direk dosyaları cd ye atıp yazınca bootlable olmuyor

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

heartsmagic

Forumdaki Remastersys programı ile kendi ISO'nu yaparsan istediğin şeyi elde edersin gibi geliyor bana.

Not: Bu bölümde soru sormuyoruz. Başlığı taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fallofahero

ben yardımı görünce yardım almakta dahil diye düşündüm atladım hemen pardon ve teşekkürler

durum biraz karışık remastersys ile tam istediğimi yapamıyorum ancak şu anda usb de olan sistem tam olarak istediğim şekilde tek ihtiyacım bu usb diskteki sistemi bir şekilde boot cd yapmak. mümkün değil midir acaba?

bytan

Remastersys, hangi özelliğinden ya da eksik tarafından dolayı tam olarak isteğini karşılayamıyor?

Senin yapmak istediğin, açık olan sistemi, olduğu gibi canlı cd yapmak mı? Eğer öyleyse şu anki durumda kaç gb yer kaplamış sistemin aşağıdaki komutla görebilirsin ve cd'ye girip girmeyeceğini anlayabilirsin:

df -h /

Aşağıdaki proje de, istediğin özelliklerde canlı cd oluşturma imkanı veriyor:

http://uck.sourceforge.net/
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

fallofahero

sistem yaklaşık 2 gb "filesystem.squashfs" dosyası o boyuta yakın daha doğrusu.

usb den açılan sistem neden dvd ye yazınca açılmıyor demiycem netten oldukça fazla sonuç buldum ama bir türlü cevaba ulaşamadım çok dvd yaktım çok sanal sitemde denedim ama bir türlü beceremedim ucs zaten ekle/kaldır da mevcut ama dediğim gibi bu ve remastersys ile sağlıklı sonuç alamadım mesela remastersys ile aldığım yedeği kurarken çok sıkıntı yaşatıyor açılışta garip hatalar veriyor ama bu usb ile nereye kurduysam sistem sorunsuz kuruldu .

aşağıdaki resimde sol tarafta cd, sağ tarafta ise benim usb sistemimdeki dosyalar var.

bu sistem flash diskle sistemi başlatınca sistem sorunsuz açılıyor benim ihtiyacım bu usb içindeki sistemi cdye aktarma sadece casper içindeki "filesystem.squashfs" değiştirerek bir ubuntu cd si kalıbına yazdım ama yemedi doğal olarak :)

bu usb içindeki sistemi açılır cd nasıl yaparım acaba ?

bytan

Aslında sizin usb'deki de tam bir sistem değil. Usb'ye kurulum yapmamışsınız, canlı usb oluşturmuşsunuz. Remastersys ile bu usb'den oluşturduğunuz iso'ları çalıştırırken ne tür hatalar alıyorsunuz ya da neden çalışmıyor fikir yürütmek zor. Ucs neden istediğinizi sağlamıyor? O da mı hata veriyor?

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

fallofahero

usb'ye kurulum yaptım demedim live imajı usb'ye atıp değişikler yaptım onu tekrar nasıl cd yaparım dedim ama olmayacak geliba

Ubuntu Customization Kit 2.0.8
Starting CD remastering on  Prş Eyl 10 20:58:37 EEST 2009
Customization dir=/home/linux/tmp/customization-scripts
Mounting ISO image...
Unpacking ISO image...
Unmounting ISO image...
Mounting SquashFS image...
Unpacking SquashFS image...
Unmounting SquashFS image...
Removing win32 files...
mount: mount point /home/linux/tmp/remaster-root/dev/pts does not exist
Unmounting directory /home/linux/tmp/remaster-root/proc...
Unmounting directory /home/linux/tmp/remaster-root/sys...
Failed to mount /home/linux/tmp/remaster-root/dev/pts, error=32

bu uck nin verdiği hata

remastersys ise çeşitli hddlerde hddyi partitionlayıp kurmaya izin vermiyor

lütfen sonraki ceplarda remastersys, uck, debian magic önerilmezse sevinirim

cevaplarınız ve ilginiz yinede teşekkür ederim