firefox 3.0.x de flash video sorunu

Başlatan celebron, 08 Eylül 2009 - 23:57:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

celebron

Arkadaşlar eskiden sorunsuz çalışan firefoxum ben Manage content pluginsdeki playerı adobe player(installer)'a çevirince bozuldu. Bozuldu derken videoları normal gösteriyor ama bazen video bitmeden önce video bitti  diyor. Forumda araştırdım ve acemiler durağında bulunan çözümü denedim olmadı. .Mozilla klasörünü sildim gene olmadı. En sonunda tüm flashları sildim ve flash playerı kendi sitesinden olan deb paketini yükledim gene işe yaramadı.
dpkg -l | grep flash çıktısı
ii  adobe-flashplugin                          10.0.32.18-1                                            Adobe Flash Player plugin version 10

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

heartsmagic

Acemiler bölümünde olan şeyi yapmadan önce bu adobe için kurulan paketi purge ettin mi? O kurulumdan sonra eklenti olarak ne görünüyordu sayfalarda?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

celebron

evet tüm flashları purgeledim. Sonra adobe playerı kurdum. Bu seferde videolar bitmeden bitti diyor. :S
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

celebron

Yok yüklü değil adı düzelene kadar yüklememeye karar verdim

ironic

Alıntı yapılan: celebron - 09 Eylül 2009 - 13:03:51

Sanırım 9.10 dan önce düzelmez. Aslında bir iki tıkla hem logo yu hem de adını değiştirebilirsin.

Sol üst köşeye sağ tık >> Menüleri düzenle >> internet sekmesinden "Shiretoko (ya da adı neyse)" seçip sağdan "özellikler" i seçerek logo ve adı değiştirebilirsin. 

celebron

öyle yapınca gene programın içindeki adı shriko kalıyor. :)

canosayan

Alıntı yapılan: ironic - 09 Eylül 2009 - 14:09:35
Alıntı yapılan: celebron - 09 Eylül 2009 - 13:03:51

Sanırım 9.10 dan önce düzelmez. Aslında bir iki tıkla hem logo yu hem de adını değiştirebilirsin.

Sol üst köşeye sağ tık >> Menüleri düzenle >> internet sekmesinden "Shiretoko (ya da adı neyse)" seçip sağdan "özellikler" i seçerek logo ve adı değiştirebilirsin. 
open office'i de microsoft office gnome'uda explorer.exe yaparız.
Chmod bizim işimiz.

ironic

Alıntı yapılan: celebron - 10 Eylül 2009 - 12:07:24
öyle yapınca gene programın içindeki adı shriko kalıyor. :)

Eklentisi var mı bilmiyorum da normal yolla kodları değiştirmeden olacağını sanmıyorum. Ayrıca shiretoko ile firefox 3.5 tamamen aynı. Hiçbir eklenti vs. uyumsuzluğu söz konusu değil.  Forumda daha önceden de tartışılmıştı bu konu. Ad sorunu ve logo tamamen mozilla lisans sınırlamaları  ile ilgili.  

celebron

Arkadaşlar flash hatasını düzeltmek için 3.5.2yimi yükle diyorsunuz yani?

ironic

Videoları herhangi bir proxy sitesi üzerinden bağlanarak mı izliyorsun? Ayrıca dns değiştirdin mi hiç?

celebron

DNS adreslerim değişik ama okulumdaki internetten(dns değiştirilemiyor) bağlanıncada oluyor. Proxy sitesi üzerinden bağlanmıyorum.