mysql'i anlamıyorum.

Başlatan canosayan, 08 Eylül 2009 - 13:30:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

selamlar

Dün ve bugün biraz zaman ayırıp lamp kurulumu yaptım. (bende yapsam diyen varsa wikide çok hoş olduğunu düşündüğüm bir belgemiz var. http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Ubuntu%27da_LAMP_(Linux-Apache-MySQL-PHP)_Kurulumu#Phpmyadmin_ve_mysql-admin fakat biraz düzenlenmesi gerekiyor)

Kurulum oldukça iyi gitti.(aslında bazı kurulum sorunları yaşıyorum. sanki çekirdek ile ilgili bir sorunum var gibi. ama yeri değil)

mysql'i kontrol etmek içinde mysql-admin uygulamasını kurdum. bu arada mysql5'i tercih ettim. Sonra da ilk heyacan masaüstünde duran mediawiki yi hemen public-html e atıp denedim.
wiki tahmin ettiğimden çok daha sorunsuz kuruldu. kendisi ile oldukça iyi geçinmekteyiz.

Fakat bu sabah ise joomla kurulumu yapmak istedim.(nasıl kurulduğunu biliyorum orada sorun yok.)
fakat joomla inatla mysql e bağlanamadığını söyleyerek sistemimde mysql desteğinin olmadığını iddia ediyor. elimde 1.5.8 sürümü olmasına rağmen bir de 1.5.14 indirip denedim. oda aynı.

yan yana iki sekmede, wiki çalışıp sorguları mysql-adminden izleyebilirken, joomlanın bu sistemde mysql yok demesi ne demek biri bana lütfen anlatsın.

bir bilgi eksikliği olduğu kesin, ama mysql!i görmeyen joomla da mı yoksa bende mi?
Chmod bizim işimiz.

raspacı

Geçen ben de xampp altında kuramadım. Son sürüm phplerde uyumsuzluk var galiba. Windows tarafına eski sürüm wamp kurup orada denedim kuruldu. Bilemiyorum uyumsuzluktan mıydı?
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

heartsmagic

Sorun mysql değil de muhtemelen Joomla sorunu. Linux ile ilgili olarak bir araştırma yapılabilir, bilhassa forumlarına bakılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

şimdi aynısını wordpress de söylüyor.
herhalde mediawiki beni seviyor. yoksa başka açıklama bulamıyorum
Chmod bizim işimiz.

raspacı

Joomla uzun zamandır güncellenmediği için sanırım uyum sorunu var son sürüm php ile. http://forum.dreamhosters.com/3rdparty/64110-PHP-5-doesnt-support-for-Joomla.htm
nereye gidersen git kendini de götürürsün.