torrentle inen avi dosyasında sorun

Başlatan taskin, 07 Eylül 2009 - 23:17:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

taskin

Sorun biraz karmaşık olduğu için başlığa ne yazacağımı bilemedim.Torrentle 793Mb'lık bir film indirdim,dosyanın tamamı indi fakat inen dosya 4 saniyelik ama boyutu 793Mb'lık .TS Xvid yazıyor isminde uzantısı avi formatlı.Yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

bytan

Daha fazla bilgi vermen lazım. Gerçekten 800 mb indi mi? Ya da karşıdaki dosyanın birebir aynısı mı indi? Ya da karşıdaki dosya sağlam mı? İzlemek için gerekli kodeklerin yüklü mü? gibi..

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kuleyni

Torrent yoluyla diyelim bir dosya indirdiniz 1 gb lık bir dosya ama indirirken hemen iptal ettiniz indirdiğiniz dosyaya bakınca boyutu 1 gb ama siz 1 gb indirmemişsinizdir ve dosyanın içide boş sayılır başıma geldiğinden biliyorum :)

ironic

Alıntı yapılan: kuleyni - 08 Eylül 2009 - 10:19:07
Torrent yoluyla diyelim bir dosya indirdiniz 1 gb lık bir dosya ama indirirken hemen iptal ettiniz indirdiğiniz dosyaya bakınca boyutu 1 gb ama siz 1 gb indirmemişsinizdir ve dosyanın içide boş sayılır başıma geldiğinden biliyorum :)

Bunun nedeni; torrent programları indirmeye başlamadan önce sabit disk üzerinden gerekli alanı belirler ve sahiplenir.  Bu özellik bazılarında seçenek olarak da sunuluyor.

@taskin, sanırım o film inmemiş. Kullandığın torrent programıyla veri doğrulaması yaptın  mı? Ayrıca üyelik istemeyen torrent sitelerinden indirdiysen spam olabilir ..Bana sorunun sebebi bu gibi geliyor.

taskin

torrent uzunbir sürede indi,firestarter acıktı indirme hareketlerine oradanda baktım indiriyordu ama windowsta actım bu meredi bir internet adresine yönlendirdi orada da eksik kodek var yükleyin falan dedi anladım ki kötü amaçlı bir şeymiş.Bazen içine virüs gömülü dosyayı cok büyük boyutlarda gösterip torrente koyabiliyorlar sanırım buda onlardan biri.4saniyelik görüntü dısında hiçbirsey yok.Ubuntuda da acıyor windowsta da ancak dediğim gibi winde acınca birsiteye yönlendiriyor. Birde veri doğrulaması nasıl yapılıyor ben ondan bihaberim filmi Transmission la indirmiştim .Teşekkürler