9.04 atheros wirelles driver sorunu (kafam çok karıştı)

Başlatan superjax, 07 Eylül 2009 - 15:03:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

superjax

arkadaşlar atheros kartımı madwifi tanımadı ve kablosuz plarak bağlanamıyorum.Netten uzun bir araştırma yaptım 8.04 için çözüm var ama 9.04 için bir çözüm yok.Sorun bir bende mi yaşanıyor acaba?
başka bir wirelles usb kart taktığımda şahane şekilde çalışıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Eylül 2009 - 16:24:30

uç birimde
#iwconfig  kodunu yazınca çıktı şu;

lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

bu driver tanınmamış mı demek?(hoş kimsenin beni salladığı yok ama olsun)

bytan

Alıntı Yap(hoş kimsenin beni salladığı yok ama olsun)

Konuna mesaj yazılmamış olması "sallanmadığını" göstermez. Unutma ki kimsenin bir mecburiyeti yok.

Çözüm için neler yaptığını daha ayrıntılı yazarsan daha çabuk yardım alabilirsin. Örneğin wicd denedin mi? lspci ve lsusb çıktılarında çipset olarak ne görünüyor? 8.04 anlatımını 9.04 için uygularken ne tür bir sonuç aldın? vs..
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

superjax

öncelikle tabi ki kimsenin bir zorunluluğu yok yanlış anlaşıldım..kusura bakmayın.
wicd managerı denedim sonuç yok.
#lspci  çıktısında kart Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter (rev 01) olarak görünüyor
#lsusb  çıktısı ise;
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 006 Device 002: ID 045e:00e1 Microsoft Corp. Wireless Laser Mouse 6000 Reciever
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub   

8.04 için çözümü acemi kullanıcı olduğum ve içinden çıkılamaz bir durum yaratmamak için 9.04 e denemedim.

localhost

Kullandiginiz kart icin özel modül yüklemelisiniz. Kartiniz icin internette modül var. Kücük ve dogru bir arastirma ile sorunu cözebilirsiniz.
Linux LPIC1 - MCSA

superjax

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

superjax

son verilen linkteki yöntemi denediğimde wicd herhangi bir kablosuz ağ bulamadı ama #iwconfig kodunu uç birime girdiğimdeki sonuç baştakinden farklı oldu çıktı şu;

lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

wifi0     no wireless extensions.

ath0      IEEE 802.11b  ESSID:""  Nickname:""
          Mode:Managed  Channel:0  Access Point: Not-Associated   
          Bit Rate:0 kb/s   Tx-Power:0 dBm   Sensitivity=1/1 
          Retry:off   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Power Management:off
          Link Quality=0/70  Signal level=0 dBm  Noise level=0 dBm
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

buradan itibaren kablosuz ağ kartına ayar mı yapmam gerek sizce?

heartsmagic

Destek gelmiş gibi görünmekte. Çevrede bir kablosuz ağ var ve sen göremiyor musun?

command

Tx-Power:0 dBm  bunun normalde 32 dBm olması gerekmiyormu ? acaba kart switch aracılığı ile kapalı konumdamı ?

superjax

malesef laptop ile kablosuz modemin yanında ethernet ile bağlanmaktayım.şu durumda laptopun kablosuzu açık mı değil mi onu bile bilmiyorum.win xp kullandığım zaman kablosuz switch tuşu kablosuz açık olduğunda yanıp sönerde.şimdi oda aktif değil switch hiç ibr görev yapmıyor.kablosuzunu çalışıp çalışmadığını wicd ile tarama yaptığımda kablosuz ağ bulmadığında anlıyorum.

heartsmagic

Eğer kablosuz anahtarını her iki türlü de açıp kapadığın halde ağ yöneticisi veya wicd ile ağları göremiyorsan adımları bir kere daha gözden geçir demekten başka bir şey gelmez ne yazık ki elimizden. Zira aynı yöntemle bağlanan kullanıcılar mevcut.

superjax

evet deneyip sonucu paylaşmak istiyorum saolun.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Eylül 2009 - 14:02:31

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3532.0.html
linkteki yöntemi denedim.şu komuttan sonra #sudo modprobe ath_pci sonra uç birim şu hatayı verdi sorun burdan kaynaklanıyor galiba.

WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/ndiswrapper, it will be ignored in a future release.
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/blacklist, it will be ignored in a future release.

bazı konularda blacklist konusunu geçtiğini hatırlıyorum ama tekrar konuları aradığımda bulamadım.