Hangi "Dockbar"ı kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 07 Eylül 2009 - 05:10:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi "Dockbar"ı kullanıyorsunuz?

Simdock
4 (1.7%)
Avant-window-navigator
60 (25.3%)
Cairo-Dock (gnome-dock)
80 (33.8%)
Kxdocker
1 (0.4%)
Wbar
3 (1.3%)
Kooldock
0 (0%)
Docker
2 (0.8%)
Kiba-Dock
1 (0.4%)
DockbarX
13 (5.5%)
Hiçbiri
63 (26.6%)
Daisy
2 (0.8%)
Docky
41 (17.3%)

Toplam Oy Verenler: 237

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Bu tarz uygulamalar arasında en çok oturmuş olanlar "cairo-dock" ve "avant (awn)" gibi geliyor. Bir süre alt paneli iptal ederek her ikisini de kullandım ama sonra "sistemim MAC özentisi olmasın, Gnome'un özgün tasarımı da yeterince güzel" mantığıyla kaldırdım.

ironic

Şimdiye kadar avant ve cairo kullandım. Avant çok daha sorunsuz ve daha çok seçenek sunuyor. Bu arada listeye daisy de eklenebilir mi? Gnome uyarlaması var mı bilmiyorum ama kde plasmoid i  olarak oldukça farklı bir tarzı var.

heartsmagic

Daisy eklendi.

Bu arada ben de "dock" kullanmayanlardanım. Uzun süredir Gnome kullanırım, hep panelleri ile işimi gördüm. Son zamanlarda bir arkadaşın makinesine Ubuntu kurup, biraz göz boyamak için "dock", screenlets falan kurdum. Bir süredir kullanıyorum, inanılmaz derecede kullanışsız geliyor :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Orcinus Orca

none

özgürubuntu

İlginç bişey söyleyeyim. AWN Dock kullanıyorum, hani memnunumda bi sıkıntı çekmedim ama Ubuntu'nun ilk yüklediğimde altaki panelini özledim, tekrar nasıl kurarız diye de düşünüyordum? Evet o paneli nasıl tekrar kurarız?

Bir de şöyle bir şey var, ben genelde üst panelde çalışıyorum, pencerelerin gösterimini falan üst panele alıyorum, o sebeple alttaki panel işlevsiz hale geliyordu, kaldırıp dock kurmak bir noktada mantıklı geliyor, sık kullandığım uygulamaların kısayollarını da atınca epeyde kullanışlı oluyordu. "Mac özentisi" tespitine katılmakla birlikte, Mac OS'un göreselliğinin bir "çıta" olduğu da gerçek. Mac OS X görselliğine ulaşmak hatta geçmek Mark Shuttleworth'ün de hedefleri arasında değil miydi? :D  

Contempt

Gnome sevmemde ki en büyük etken sadelik olduğu için dock kullanmayı hiç sevmemişşimdir. Benimde oyum hiçbirine. Ama ne yalan söyleyeyim Mac görselliğine hep hasta olmuşumdur.
Herşeye Rağmen...

Yusuff

Şimdi avant var ama kullanmak istemiyorum. Ne kadar güzel de olsa gnome'un paneli bana daha güzel geliyor.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

ironic

Çok kısa süreli avant kullandım. Firefox ve opera da durum çubuğunu etkin olarak kullandığım için çok sorunlar yaşatıyordu. Varsayılan görünümü tüm masaüstlerinde tercih ediyorum.

ChoPin

avant kullanıyorum ve gayet memnunum ... açıkcası panel kullanmışım dock kullanmışım farketmez .. önemli olan işlevini sorunsuz şekilde yerine getirsin .. ayrıca tema olayları bence kişiye özel durumlar herkesin istediği farklı bir masaüstü oluşturmak ..bunu da ubuntu fazlasıyla sağlıyor istediğin şekilde temalarla görüntülerle uraşarak .. aksine yararı var çünkü neden bir nevi yaratıcılığınızı konuşturuyorsunuz ...;)

özgürubuntu

Peki varsayılan gelen alt paneli yeniden nasıl kurabilirim?

ChoPin

üst panele sağ tıklayın add to new panel tıklayın alt tarafa yeni panel yerleşecektir .. ve daha sonra add to panel'e tıklayarak istediğiniz uygulamaları seçin panelinize yerleştirin ..

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 07 Eylül 2009 - 13:57:54

rm -r ~/.gconf/apps/panel
Tüm panelleri eski haline getirir.   ;)

Kendim Kiba-dock'u kullanıyorum,beklemem gereken durumlarda Dock'u sağ sola savurmak ve fırlatmak eğlenceli geliyor.  :D
Tabi bir yandanda Dock görevi görüyor.  ;D

ns

Alıntı yapılan: ğnome - 07 Eylül 2009 - 14:31:49
Alıntı yapılan: özgürubuntu - 07 Eylül 2009 - 13:57:54

Tüm panelleri eski haline getirir.   ;)

Kendim Kiba-dock'u kullanıyorum,beklemem gereken durumlarda Dock'u sağ sola savurmak ve fırlatmak eğlenceli geliyor.  :D
Tabi bir yandanda Dock görevi görüyor.  ;D

hımm senden bir kiba dock tanıtımı istesem nasıl olur. :D
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

canosayan

sadece deneme amaçlı cairo yükledim. 15 dakika sonra vazgeçtim.
windows üzerinde bir dock kullanıyordum. orada işime yarıyordu. başlat menüsünün karmaşasından kuratırıyordu. ama gnome üzerinde ihtiyaç olmadığını düşünüyorum.

gerçi benim gibi hala standart arkaplanı kullanan birinin bu konudaki fikri ne kadar dikkate alınır, tartışılır.
Chmod bizim işimiz.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: ğnome - 07 Eylül 2009 - 14:31:49
Tüm panelleri eski haline getirir.  ;)

Getirmedi :)

Düzenleme : Sanırım sistemi yeniden başlatmak gerekiyormuş getirdi. prd

Dixie

Hiçbirini. Panel bana yetiyor da artıyor bile. :)

xwes

hasanyılmaz

Sherlock Holmes

Anket durumunu sırf ben mi göremiyorum, yoksa anket'mi beni görmek istemiyor.  :D
Diğerlerinde bir sorun gözlemlemedim.

Sherlock Holmes

Kendimden süphelenmeye başlamıştım, neyse'ki tek değilmişim.  :)

@xwes Baze daisy Kde'ye has olan bir Dock'mu.?
Gnome'da denemeyi denemek isterdim.

empax

9.04 ciktigindan beri Cairo-Dock kullandim. Ama 9.10 ciktiginda (yani 2gun sonra) kullanmayi artik dusunmuyorum. Sadeligi ozledim  :)

Bu arada anketi goremeyen bir ben degilmisim.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

xwes

Alıntı yapılan: ğnome - 27 Ekim 2009 - 13:14:03
Kendimden süphelenmeye başlamıştım, neyse'ki tek değilmişim.  :)

@xwes Baze daisy Kde'ye has olan bir Dock'mu.?
Gnome'da denemeyi denemek isterdim.
Evet sadece KDE için sanirim.

Yusuff

Bakıyorum da bir yaştan sonra insan hep sade olsun istiyor. Belki bu yüzden Kde4 bize kötü geliyor. Bu nedenle hangisini denesem panelsiz edemiyorum.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068