[Çözüldü] İşletim sistemi seçenekleri gelmiyor

Başlatan ultraslan_38080, 07 Eylül 2009 - 04:26:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ultraslan_38080

Herkese iyi günler.

Konunun nereye açılacağını bilmiyorum.Forumda yeniyim.Umarım doğru yere açmışımdır.

Ben yeni bir ubuntu kullanıcısıyım.(aslında kubuntu kullanıyorum ama farkı yok).Harddiskimi ikiye böldüm.Bir bölümüne winxp,diğer

bölümünede ubuntuyu kurdum.Önceden bilgisayar açıldığında 15 sn lik işletim sistemi seçenekleri gelirdi.Malum windows işletim

sistemleri iki ayda bir format istediğinden,ubuntunun olduğu bölüme dokunmadan winxp ye format attım.Şimdi bilgisayar açıldığında

hiçbir şekilde işletim sistemi seçenekleri gelmiyor ve direk winxp açılıyor.Ubuntunun olduğu bölümdede çok önemli dosyalarım

kaldı.Ubuntuyu çok sevdim ve kullanmaya da devam etmek istiyorum.
Önceden kurduğum Ubuntuyu nasıl açabilirim?

Lütfen yardımcı olun...

heartsmagic

Yeni bir üye olarak hoş geldin. @helluri Wiki'den gerekli bağlantıyı vermiş, ben de forumdan veriyorum.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2485.0

Lütfen bu bölümdeki başlıklarda ve forumda daha fazla zaman geçirmeye gayret göster. Böylece karşılaşabileceğin birçok sorun için önceden fikir edinmiş olursun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ultraslan_38080

Elimde kubuntu 9.04 türkçe cd si var.Sistemi açıp kapattığımda kubuntu kurulum ekranı geliyor.Ordan terminale nasıl geçebilirim?
Birde çalışan cd farklı * bir şey mi? Elimdeki kubuntuyu kurduğum cd.

heartsmagic

@ultraslan_38080, Çalışan CD elindeki CD'dir. Eğer Kubuntuysa menülere biraz göz gezdir. Donatılar gibi bir bölümde Terminal, Uçbirim gibi bir ifade olmalı. Eğer bulamıyorsan:

Alt+F2-> konsole
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ultraslan_38080

sistemi cd den açtım.Komutları yazdım.Fakat;

find/boot/grub/stagel   komutunu yazdığımda;

Error 27: Unrecognized command    hatasını veriyor.

raspacı

komutları mümkünse kopyala yapııştır yap. Çünkü find ifadesinden sonra boşluk olmalı.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

ultraslan_38080

Hepinize çok teşekkür ederim.Çok çok yardımınız oldu.Sorunu hallettim.Şu an bu mesajı kurtardığım kubuntudan yazıyorum.

bytan

Geçmiş olsun. Etiketleyerek kapatıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST