Fare Hareketleri

Başlatan maceraturk, 07 Eylül 2009 - 01:11:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maceraturk

Merhaba.

Fare ile sağ tıklama yaptığım zaman, yapacağım işlemi sol tuşla seçmediğim halde en üstte hangi seçim varsa kendisi kafasına göre uyguluyor.

Mesela masa üstüne sağ tıkladığımda, yapacağım işlemi seçmeden en üstte bulunan ''Dizin Oluştur'' a tıklamış gibi masa üstünde yeni bir klasör oluşturuyor. Diğer bir örnek, uçbirime bir kod yapıştıracağım zaman, sağ tıkladığımda yapıştır ve diğer seçenekler gözükmeden seçimlerde en üstte bulunan ''Uç Birim Aç'' tıklanıyormuş gibi yeni bir Uç Birim sayfası açılıyor. Mause ayarlarıyla oynadım ama nafile. Ctrl-c,  ctrl-v yapmaktan sıkıldım.

Acaba fare için ekstra yapmam gereken birşey varmı?
"Bir günlük adalet altmış yıllık ibadetten faziletlidir." Hz. Muhammed (s.a.v)

command

maceraturk

Yok bozuk değil. Windows'ta, Fedora'da gayet normal. Sadece Ubuntu'da sorunlu.
"Bir günlük adalet altmış yıllık ibadetten faziletlidir." Hz. Muhammed (s.a.v)

swift

evet mesela bazen kopyala demek icin sag tıklıyorum yeni sekme açıyor bazen yapıyor bunu

foma

sistem-tercihler-fare yoluna girerek çift tıklama zaman aşımını azaltabilirsin ama sorun büyük ihtimalle farededir. Özellikle yaz aylarında farede biriken ter ve pislik yapışkan etkisi yapabilir. Fareni temizleyebilirsin.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

swift

touchpad kullanıyorum belki elim değiyordur diye düşünüyorum

canosayan

aynı sorun bende de var.
genelde fare kendi başına işlem yapmıyor. durum şöyle.

ilk önce sağ tuşa tıklayıp menüyü açıyorsunuz. fakat sağ tuşu menünün üzerinde seçeneklerden biri seçili hale gelince bırakıyorsunuz. düğmeyi seçimin üzerinde bıraktığınız içinde sanki bu seçenek seçilmiş gibi oluyor.

yapılandırma düzenleyiciye baktım ama herhangi bir şey bulamadım
Chmod bizim işimiz.