Minbar Namaz Vakitlerini doğru gösteremiyor

Başlatan thomass, 06 Eylül 2009 - 06:59:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thomass

Namaz kılanların sıkıntılarından biri bilgisayar başında oyalanırken vaktin kaçmasıdır. Bu yüzden Minbar gibi bir program çok gerekli. Ama Minbar, TC Diyanet'in Namaz Saatlerini içermiyor. Diyanet saatleri internet sitesinde ücretsiz yayınlıyor. Yani yapılacak şey Minbar'ı TC Diyanet'in sitesindeki saatleri kaydedip kullanacak şekilde uyarlamak. Bunun bir yolu var mı ? İlgilenirseniz sevinirim...

syagdiran

Böyle bir bilgi bana da lazım. Konu aktif olsun diye yazıyorum. Saygılar.......

cumali

Alıntı yapılan: syagdiran - 18 Mayıs 2011 - 19:57:17
Böyle bir bilgi bana da lazım. Konu aktif olsun diye yazıyorum. Saygılar.......

Minbar namaz vakitlerini, kendi menüsünden tercihler >şehir ara yolunu izleyerek bulunduğunuz ili yada buna yakın şehiri tercih ederek ayarlayabilirsiniz.

syagdiran

Minbarda Diyanetin Vakitleri ile uyum yok ne yazık ki. Bu Felah için de geçerli. Bu programlara Diyanetin vakitlerini gösterecek şekilde bir ayar yapılması gerekiyor. Bu konuda bilgisi olanların yardımlarını Allah rızası için dört gözle bekliyorum.

semko

Merhaba, bahsettiğiniz yazılımın web sitesi , yada kaynak kodunu bulabileceğimiz bir yer var mı?

Mitsukuni

@ironic'in ezanvakti isimli bir çalışması vardı. İsterseniz ona da bakabilirsiniz. Doğrudan diyanetten alıyor veriyi.
http://forum.ubuntu-tr.net/subdomains/forum/index.php/topic,21393.0

syagdiran