Super OS

Başlatan Orcinus Orca, 06 Eylül 2009 - 00:02:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Orcinus Orca

Sayın Ubuntu Türkiye Tayfası,Wiki ve Sudo Projesi,değerli forum üyeleri hepinize kucak dolu sevgi ve saygılar.
        Arkadaslar Türkiye Tayfası'nın bizlere yardımcı olmak adına bitmek tükenmek bilmeyen şevk ve gayretlerine,göstermiş oldukları hassasiyete,ne kadar çok Tesekkür etsek azdır.
        Bir hafta önce ,Microsoft Corparation ürünlerinden kurtulmaya karar verdim.Bunu da bugün itibarı ile başarılı bir biçimde gerçekleştirmiş bulunuyorum.Bir hafta boyunca sitenizi takip ettim.Inanılmaz bir heyecan ve tarifi mümkün olmayan bir mutluluk ile göstermiş olduğunuz yollardan bomba gibi bir sistem kurdum.
         Bugün aranıza katılmış bulunuyorum.Forum o kadar güzel ki! Bir haftadır, "şu nasıl oluyor"diye konu açmaya ihtiyaç olmadı.
         Biraz önce Wikipedia'da bu biraz kafamı kurcaladı.Translate edip işin ne olduğunu az çok anlıyorsunuz,fakat forumda Super Ubuntu hakkında bir bilgiye rastlayamadım.Deneyimi olan Arkadaşlar yapıcı fikirlerini paylaşırsa memnun olurum.
Çok uzattım fakat size de Merhaba demiş oldum.
Hepinize iyi çalışmalar ! ...

opusxx

Bende çok bilgili sayılmam ve ingilizcemin yettiği kadarı ile, ki vasattır :) normal ubuntu yükleyip sonrasında kendi araştırmanız ve tecrübeniz ile isteyip kura bileceğiniz program seçeneklerinden sadece en popüler olanlarını eklemişler o sürme. Kaldı ki hacktolive isimli bir siteyi bilemiyorum ve güvenemiyorum açıkcası. Gerçi birazdan bilgisi olanlar cevaplar. Cevaplar gç gelebilir sakın bilmeden kurmayın diye bilirim. Ve kaldı ki o linkteki ubuntu 8.4, 9.4 içinde super ubuntu başlıklı bir link buldum ama acele ile kapptım şimdi de bulamıyorum. Biraz daha bekleyin.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

agritux

Çeşitli özelleştirmelerle kullanıcıya sunulan bir ubuntu dağıtımı gibi görünüyor. Bu tür dağıtımlar çok. Tabi dağıtım denilebilirse. Bazıları resmiyet kazanmış ama..

ironic

Adından başka bir süperliği yok.  :)  Bu tür sistemler bir dağıtım olmaktan öte var olanın  özelleştirilmiş bir halidir. Mevcut Ubuntu ile yapabileceğinden öte şeyler sunmazlar. Değişiklikler, arayüz ve yüklü gelen programlardan öteye gitmez. Verilen bağlantıda öne çıkartılan özellikleri; çeşitli kapalı kaynak kodlu çözücüler (kodekler) ve programlar (opera gibi)yüklü geliyormuş. Ayrıca  wine ve Ubuntu ile birlikte gelen güvenlik duvarı ufw için arayüze sahip gufw  yüklüymüş. Dediğim gibi istersen bundakini ve/veya fazlasını Ubuntu ile zaten yapabilirsin.