[Çözüldü] Exaile ve Türkçe

Başlatan utdmr, 17 Mayıs 2008 - 12:52:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

utdmr

Arkadaşlar, exaile media player kullanıyordum eski debian sistemimde, hiç bir sorun çıkarmamıştı. Ancak şimdi yeni ubuntu hardy'e kurunca Türkçe'den kaynaklanan bir hata verdi. ARTiSTS yazıp şarkıyı kapatıyor bazı parçalarda. İnternette araştırdım ve bu sitede çözümünü buldum,

/usr/lib/exaile/xl/covers.py
/usr/lib/exaile/xl/common.py
/usr/lib/exaile/xl/player.py
/usr/lib/exaile/xl/library.py
dosyalarına gidip bütün artist kelimelerini ARTIST yapın diyor. Ancak bende /usr/lib/exaile'nin içinde "xl" diye bir dizin yok. Sadece "exaile.py" olarak kısa bir kod, exaile.pyc adında bir dosya ve python2.5 adında bir dizin var. Nerede bu exailenin düzenleyeceğim dosyaları bulamadım. Ve de aramayı denerken farkettim. "Tracker Search Tool" çalışmıyor...
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

utdmr

Sorun çözüldü, özür dilerim kalabalık yarattğım için /usr/share/exaile dizinindeymiş. Dosyaları düzenleyince düzeldi...
Konu silinebilir, tekrar pardon...
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Sypro

kilitlemek daha uygun:) ilerde de bir kaynak olarak gösterilmesi açısından.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."